בדיקת רקע למועמדים

בדיקת רקע למועמדים

קליטה של עובד חדש בעסק עשויה להתגלות כמשימה מאתגרת במישור המקצועי או החברתי, אך רוב בעלי העסקים לא לוקחים בחשבון עניין חשוב נוסף ששווה לתת עליו את הדעת. אין דרך נעימה או דיפלומטית להגיד את זה, אבל הניסיון המצטבר מצביע על כך שעובדים חדשים בארגון עלולים להוות נקודת תורפה שחושפת את העסק לסכנות שונות.

מה אתם, באמת, יודעים על העובדים שלכם?

אין לנו כוונה לזרוע פאניקה ומרבית העובדים שתקבלו לעבודה יהיו מן הסתם אנשים הגונים. הבעיה היא שלעיתים לא צריך יותר מתפוח רקוב אחד בשביל לפגוע אנושות בהישגים ומוניטין של שנים. בשורה התחתונה, העובדים שלכם חשופים להרבה מידע ואספקטים בעסק ואם, חלילה, אחד מהם יחליט לנצל זאת לרעה הפגיעה בעסק עלולה להיות אנושה: מעילה, גניבת ציוד, ריגול תעשייתי, הדלפות מידע וסתם רשלנות הן תופעות שלמרבה הצער מתרחשות מעת לעת. בסופו של יום בהרבה מקרים מעסיקים לא באמת יכולים להכיר לעומק עובדים חדשים, ואפילו אנשים מאוד זהירים וקפדנים עם 'בטן רגישה' עלולים פה ושם לפספס מועמד עם בעיית אמינות שמוכר לכם בראיון העבודה ו'קורות החיים' מצג שווא. במקרה הטוב עובד כזה יתגלה כעובד רע שלא סיפק את הסחורה ולא הצדיק את השכר, במקרה הרע הנזק שעובד כזה גורם יכול להיות הרסני.

להקטין את הסיכון למינימום

כנראה את התופעה הזו לא ניתן למנוע באופן מוחלט אך בהחלט ניתן לצמצם אותה למינימום באמצעות בדיקת נאותות ותחקיר בטחוני למועמדים הכולל בדיקת תיקים בהוצאה לפועל, בדיקת אשראי, בדיקת רישום פלילי, מבחן אמינות. יש לכם מועמד לתפקיד רגיש שאתם חושבים ומרגישים שמתאים עבורכם מקצועית ואישית? אל תסתפקו בתחושת הבטן שלכם ואל תהמרו. במסגרת בדיקות הרקע ש- BackGround מבצעת למועמדים יתבצעו הבדיקות הבאות:

בדיקת 'קורות חיים'

אנשים נוטים להגזים ובמקרים מסוימים אפילו לפברק לחלוטין קורות חיים (הסטטיסטיקה מדברת על 5% של קבצי 'קורות חיים' פיקטיביים). לחוקרים של BackGround יש כלים לבדוק אם המידע שמסר המועמד, כולל בקובץ 'קורות החיים' מדויק.

חובות ובעיות כלכליות

לא מדובר בחוק טבע, אבל הסטטיסטיקה מראה שעובדים בעלי חובות גדולים שהסתבכו כלכלית מועדים יותר לנצל לרעה את מעמדם ולמעול או למכור מידע. במקרים מסוימים הם גם עלולים להיות נתונים לסחיטה. מקרים כאלה יתגלו בבדיקת פשיטת רגל, בדיקת תיקים בהוצאה לפועל או חובות לשוק האפור, בדיקת מצב האשראי שלו ועוד.

עבר פלילי או הסתבכויות

בדיקת הרקע של BackGround תחשוף מועמדים שהסתירו עבר פלילי או הסתבכויות מול גופים או מוסדות מדיניים וביטחוניים. ברוב המקרים נוכלים סדרתיים יותירו עקבות שחוקר מיומן יאתר.

צור קשר עוד היום לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים: 03-9666518

פנו אלינו!
חייג עכשיו!