BackGround - המרכז הישראלי לבדיקות רקע, מבחני אמינות ומהימנות בקבלה לעבודה

 

 

נוכח מצבו של שוק העבודה והסיכון העצום שחברות לוקחות היום בגיוס עובד חדש- דווקא היום, כשצריך לנהוג משנה זהירות בבחירת מועמדים – בדיקת ממליצים היא כלי חשוב, רק צריך לדעת לעשות בו שימוש נכון (כמו בכל כלי אחר).

גם כאשר אתה מוצא מועמד עם קורות חיים מבריקים אשר מבצע ראיון עבודה מושלם, זה קריטי לבצע מעקב אחר הסימוכין שלו.

בדיקת רקע לצורך התקשרות עסקית

אתם מעוניינים לפתוח עסק חדש ולא יודעים עם מי? אתם מרחיבים את העסק ויש לכם שותף עסקי חדש? חשבו טוב עם מי אתם רוצים לבצע התקשרות עסקית! לא תמיד הכל ורוד כפי שזה אולי נראה ממבט ראשון.

בדיקת שותף לעסק היא חשובה והכרחית לפני מהלך, ומונעת ברוב המקרים התקשרות עם שותף לא מתאים שהוא פושט רגל או בעל עבר של מעילות והונאות. כמו שהעסק שלכם עובר מיתוג עסקי ואתם רוצים לדעת הכל על החברה העושה זאת- כך גם כאשר אתם מכניסים שותף לעסק שלכם, מגיע לכם לדעת עליו הכל.

העסקתם עבור ילדיכם מטפלת חדשה? אבל מה באמת קורה כשהדלת נסגרת?

מטפלות הן אלו שאתם הולכים להפקיד בידיהן את הרכוש היקר ביותר שלכם. האם תסתפקו רק בקו"ח ובראיון אישי כשמדובר בביטחון ילדיכם? מעבר לדרישות הכלליות שאתם מחפשים במטפלת שלכם, אמון הוא האיכות החשובה ביותר שאתם צריכים לחפש.

השיעור הגבוה של הילדים שעברו התעללות בתקופה האחרונה, מעורר דאגה. לא פעם שמענו בתקשורת על מטפלות שהניפו תינוקות באוויר

מה אתם באמת יודעים על הדיירים שעומדים להיכנס אליכם הביתה? אם הייתה לכם אפשרות לבדוק –לא הייתם בודקים?

ההחלטה האם להשכיר את הדירה לשוכרים הפוטנציאלים הספציפיים העומדים מולכם יכולה להיות קריטית!
בדיקת שוכרים הכרחית בכל הסכם שכירות. הצורך בביצוע בדיקות רקע מעמיקות ברור מאליו מאחר ושוויה של דירה ממוצעת כיום עומד על 1.3 מיליון שקלים ולא נרצה להפקיד נכס כה יקר בידיו של נוכל, ויתרה מכך לא נרצה להגיע למצב בו אנו נגררים בין דיונים בבתי המשפט רק כדי שנוכל לפנות דייר סרבן מהדירה.

מהו מחקר רשת?

מדובר בשלל היכולות לאסוף מידע מהרשת על מטרת מחקר אותה אנו מגדירים ולעבד את הנתונים לכדי תובנות שניתן לפעול איתן. חוקרי הרשת מיומנים לנבור בערימות של מידע ולהגיע לכל פיסת מידע בכל מקום, תוך כדי צריפת כל אותן פיסות מידע לכדי תמונה שלמה ומקיפה.
למעשה, המהות של מחקר רשת היא היכולת לעשות את כל התהליך בשלמותו ולחבר נקודה לנקודה עד שמתגלה תמונה ברורה שניתן להבין.

ניתן להשתמש במחקר הרשת למספר רב של מטרות: ניטור סיכונים והונאות ברשת, מודיעין עסקי ותחרותי, בדיקת מועמדים לעבודה, בדיקת עבר תעסוקתי והיריעה עוד ארוכה.

 

Why is it important to perform periodic background and reliability checks on company employees?

A smart business owner understands the need to perform periodic background and reliability checks for company employees. That is considering the many changes that workers undergo in their private lives that can affect their work, such as divorce, financial problems, a dramatic event in their lives or extortion.

All these can drag the employee to fraud or theft in the company in order to be saved from the situation he was caught. If you are dealing with an employee you rely on with "closed eyes", ask yourself whether the worker will be drawn into the dilemma of whether to steal from the employer to pay a debt to the Execution Office or to get into a situation where his apartment is encircled and thereby deprive the children of the roof of the house which choice he will choose?. This is easy because when the worker gets into an extreme situation in his life, this will force him to perform extreme acts. In this situation, the best interest of the employer will be the last one before his eyes.

מדוע חשוב כל כך לבצע בדיקת רקע על אדם במיוחד אם הוא קרוב אליך או אל הנכס שברשותך?

בדיקת שוכרים הינה בדיקה הכרחית לפני שמתקשרים עם שוכר פוטנציאלי.

לעיתים, אדם בפגישה ראשונה יכול להצטייר כאדם מסביר פנים ונעים הליכות אשר לא יעלה חשד לעבר בעייתי.

ג'פרי אנדרו זייף את תעודת הזהות שלו כדי לקבל תפקידים בכירים. באחד מתפקידיו עזר לבנות בית חולים ואף לנהל לשכת מסחר. ג'פרי תכנן את קורות חייו באופן מתוחכם כך שלא יהיה ניתן לעלות על זיופיו. הוא זייף את היסטוריית העבודה שלו כדי להתקבל למספר עבודות שדרשו מיומנויות רבות בתחומים שונים ולמשך שנים רבות.

בעל עסק חכם מבין את הצורך לבצע בדיקות רקע ומהימנות תקופתיות לעובדים בחברה. זאת לאור שינויים רבים שעוברים העובדים בחייהם הפרטיים שיכולים להשליך על עבודתם כמו גירושין, בעיות כספיות, אירוע דרמטי בחייהם או סחיטה שהם עוברים.

לרוב מעסיקים מניחים כי מועמדים המבקשים להתקבל לעבודה אינם משקרים בנוגע לקו''ח שלהם- ההפך הוא הנכון.

בדיקת הרקע למועמד היא בד''כ השלב באחרון שמבצע המעסיק כדי להבטיח שההחלטה שהוא מקבל לגבי האדם שברצונו להעסיק הוא אמין ע''מ להימנע מסיכונים מיותרים שיכולים להתרחש בעסק בעקבות אנשים לא מהימנים.

התאמה לעבודה

למעסיקים רבים בדיקות רקע הן דרך בטוחה לוודא את הפרטים שמסר המועמד בקו''ח בתהליכי הגיוס. בשוק תחרותי נוטים המועמדים לרוב ''לעגל פינות'' ולהציג פרטי השכלה או היסטוריה תעסוקתית שונה מהמציאות. כמעביד לעתיד, האם לא תרגיש יותר בטוח בידיעה שהאדם שהעסקת בתפקיד הוא באמת האדם המתאים למשימה?

גניבה במקום העבודה

רוב הגניבות המבוצעות כיום בבתי עסק מבוצעות ע''י עובדים של בית העסק. בדיקות רקע מקיפות על עברו של המועמד הכוללות בדיקות על עברו המשפטי ותביעות שבהן השתתף יכולות להעיד על עברו הבעייתי ולמנוע מקרים שכאלו בעתיד.