BackGround - המרכז הישראלי לבדיקות רקע, מבחני אמינות ומהימנות בקבלה לעבודה

 

אתם בעלי נכס שהשקעתם בו זמן ומשאבים רבים וכעת הנכם מעוניינים להשכיר אותו, אך מה אתם באמת יודעים על השוכר הפוטנציאלי שלכם?
עד היום רבים מבעלי הדירות בארץ סומכים על תחושת הבטן שלהם ועל היכרות ראשונית עם הדייר, וכך ללא מידע מבוסס ומעמיק מחליטים על מתן המפתחות לאותו דייר שפגשו זה עתה.
בחו"ל בשונה מישראל כבר במשך תקופה ארוכה מתבצעות בדיקות רקע בין אם שטחיות ובין אם מקיפות על שוכרים פוטנציאליים על מנת לבחון אם ניבט סיכון בהשכרת הנכס להם.
בדיקות הרקע כוללות בדיקת עבר אשראי ופיננסי כמו פשיטות רגל, חובות משמעותיים על מנת לבחון סיכון או בעיה בפירעון התשלומים בעקביות ובזמן של הנכס אשר עלולים לגרור להתערבות משפטית לא נחוצה בהמשך.

ארגונים גדולים כמו: בנקים, גופי אשראי וחברות ממשלתיות נוהגים מזה שנים לבצע בדיקות רקע למועמדים טרם קבלתם לעבודה על מנת לקבוע האם ניבט סיכון כלשהו מקבלתם לתפקיד או המשרה המוצעת.

כך, בשנים באחרונות בשל עליית המודעות להכרחיותן של בדיקות הרקע לעובדים עלה הביקוש לכך אף במגזר החברות הפרטיות שהחלו להבין את חשיבותן ותרומתן הרבה הן מבחינת שמירה על סודיות המידע הקיים בארגון והן מבחינת נזקים כלכליים שהעסקה של עובד לא מתאים עלולה לגרום.
בדיקות הרקע יכולות להיות דיסקרטיות, מבלי שהעובד הפוטנציאלי ידע על כך או יהיה מעורב בהן, או לחלופין- בדיקות גלויות שהעובד מודע להן ונעשות בשיתוף פעולה מלא עמו.
בבדיקות הרקע הסמויות נבחנים מקומות העבודה הקודמים של העובד והסיבות לעזיבתם, תיקים משפטיים ו/או פליליים, קשר לחברות מתחרות וכל מידע נוסף אשר עלול להשפיע על תפקודו במקום העבודה.

בתקופה האחרונה אנו נתקלים במספר הולך וגובר של אנשים המוסרים פרטים כוזבים אודות זהותם, ולעיתים אף מזייפים את זהותם לחלוטין ומתחזים למי שהם לא. בין אם מדובר באנשי מקצוע, אנשי עסקים או מועמדים לעבודה - התופעה המדאיגה הזו גורמת לנזקים בלתי הפיכים.
כך, התחזות היא למעשה הצגה עצמית במצג שווא ויצירת זהות שקרית וכוזבת על מנת להשיג במרמה דבר מה, שכן ללא התחזות היה קשה או לחילופין בלתי אפשרי להשיגו.

 

לאחרונה גבר הביקוש והצורך בביצוע בדיקות רקע בעבור מועמדים לעבודה, שותפים פוטנציאליים ו/או שוכרי דירות אשר גיוסם או שותפות עם אחד מהם טומנת בחובה סכנות רבות. כך, גיוס של מועמד לא מתאים או שותפות עם אדם שמסר פרטים כוזבים אודותיו יכולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים לחברה או לעסק שלעיתים אף קשים לשיקום.

דור חבורת המבוגרים הצעירים המצטרף כעת לשוק העבודה מצטייר במרבית המקרים כבעל מוניטין רע.

הם מפונקים, הרשתות החברתיות הן מצרך בסיסי עבורם כמו מים וחשמל, לא מחויבים לעבודה ובעלי ציפיות לא מציאותיות.
אולי כמו כל הדורות לפניהם הם פסיפס של תכונות שלעיתים עלולות להיות בעייתיות עבור המעסיק.
הצעירים מהדור הזה נוטים להיות בטוחים ביותר - יש שיגידו בטוחים יתר על המידה.

הם נוטים להיכנס לכוח העבודה עם ציפיות גבוהות מאוד הן מבחינתם והן מבחינת מעסיקיהם ולעיתים יש להם תכניות לבצע שינוי בחברתם מהיום הראשון ולקבל עבור עבודתם שכר גבוה בהרבה מכפי שמשלמים לבעלי המשרות הללו בפועל.

 

לבנקים ולגופים פיננסיים בארצות הברית קיימת חובה מיוחדת לטיפול בגיוס עובדים בשל התקנות והצורך לשמור על כוח אדם שלקוחות יבטחו בו. גופים אלו צריכים להימנע מהעסקת האדם הלא נכון וכן מהצרות המשפטיות והפיננסיות היכולות לנבוע מהעסקתו של אדם כזה.
מבלי לנקוט בצעדים מתאימים כדי לדעת מיהו האדם אותו מתכוונים להעסיק קיימת כמעט וודאות סטטיסטית כי יועסק אדם בעל עבר פלילי לא מתאים, או רקע מזויף שיכול להוביל לאלימות במקום העבודה, תביעות בגין רשלנות, ובזבוז משאבים יקרי ערך.
כך, בארה"ב קיים חוק האוסר על המוסדות הפיננסיים במדינה להעסיק לעבודה מועמד שהורשע או הואשם בגין פשע של "חוסר יושר" או הפרת אמונים.

 

נוכח מצבו של שוק העבודה והסיכון העצום שחברות לוקחות היום בגיוס עובד חדש- דווקא היום, כשצריך לנהוג משנה זהירות בבחירת מועמדים – בדיקת ממליצים היא כלי חשוב, רק צריך לדעת לעשות בו שימוש נכון (כמו בכל כלי אחר).

גם כאשר אתה מוצא מועמד עם קורות חיים מבריקים אשר מבצע ראיון עבודה מושלם, זה קריטי לבצע מעקב אחר הסימוכין שלו.

בדיקת רקע לצורך התקשרות עסקית

אתם מעוניינים לפתוח עסק חדש ולא יודעים עם מי? אתם מרחיבים את העסק ויש לכם שותף עסקי חדש? חשבו טוב עם מי אתם רוצים לבצע התקשרות עסקית! לא תמיד הכל ורוד כפי שזה אולי נראה ממבט ראשון.

בדיקת שותף לעסק היא חשובה והכרחית לפני מהלך, ומונעת ברוב המקרים התקשרות עם שותף לא מתאים שהוא פושט רגל או בעל עבר של מעילות והונאות. כמו שהעסק שלכם עובר מיתוג עסקי ואתם רוצים לדעת הכל על החברה העושה זאת- כך גם כאשר אתם מכניסים שותף לעסק שלכם, מגיע לכם לדעת עליו הכל.

בדיקת רקע למועמדים

 

גייסתם עובד חדש למקום העבודה שלכם? קראתם את קורות החיים אותם מסר לכם, זימנתם אותו לראיון אישי ואתם בטוחים שגייסתם את העובד הנכון והמתאים עבורכם? האם אתם באמת יכולים להיות בטוחים מי האדם העומד מולכם ולהפקיד בידיו את עתידכם?

ריכזנו עבורכם 10 סיבות לחשיבות בדיקות רקע למועמדים לעבודה ומדוע אסור לסמוך על תחושת בטן בלבד, אלא לפנות למומחה בתחום:

 

העסקתם עבור ילדיכם מטפלת חדשה? אבל מה באמת קורה כשהדלת נסגרת?

מטפלות הן אלו שאתם הולכים להפקיד בידיהן את הרכוש היקר ביותר שלכם. האם תסתפקו רק בקו"ח ובראיון אישי כשמדובר בביטחון ילדיכם? מעבר לדרישות הכלליות שאתם מחפשים במטפלת שלכם, אמון הוא האיכות החשובה ביותר שאתם צריכים לחפש.

השיעור הגבוה של הילדים שעברו התעללות בתקופה האחרונה, מעורר דאגה. לא פעם שמענו בתקשורת על מטפלות שהניפו תינוקות באוויר