BackGround - המרכז הישראלי לבדיקות רקע, מבחני אמינות ומהימנות בקבלה לעבודה

 

בשנים האחרונות גבר הביקוש והמודעות לתחום בדיקות הרקע בין אם מדובר בבדיקות של מועמדים לעבודה, שוכרי דירה לפני מתן מפתח, בדיקה לפני התקשרות עסקית וכל בדיקה נוספת העולה על דעתכם.

השקעה בנדל"ן למגורים נחשבת להשקעה בטוחה. עם זאת, העניינים עלולים להסתבך בחלק מן המקרים והכותרת "שוכרים מהגיהנום" לצערנו עלולה להיות לא רק כותרת של סרט בדיוני.
השקעתם את מיטב כספכם בקניית נכס והתחלתם בסדרת ראיונות לשוכר המושלם עבור דירתכם כדי שיוכל לשמור עליה ללא פגע.
לאחר מספר ראיונות ואינספור התלבטויות, אתם בטוחים כי מצאתם את השוכר המושלם. אדם אמיד, יציב ובעיקר כזה שאתם יכולים לסמוך עליו ולהיות בטוחים שנכסיכם נמצא בידיים טובות.
חתמתם עם השוכר על חוזה ומסרתם לו את המפתחות.
לאחר חודשים ספורים בלבד של שכירות יציבה ותשלומים סדירים שלא איחרו לבוא, השוכר שלכם החליט להפסיק לשלם בטענה כי הנכם מוכרחים לשלם לו על נזק שנגרם לדירה אותו הוא גרם בעצמו! סירבתם כמובן לתשלום כזה, אך בנקודה זו העניינים החלו להסתבך עוד יותר...

נושא בדיקות הרקע עבור מועמדים לעבודה או עובדים קיימים החל כמתבטא בסינון קפדני בארגונים ביטחוניים והיה רק עניין של זמן ברגע שהפך לנחלת הכלל, גם בגופים האזרחיים.
המועמדים החדשים בארגונים הביטחוניים מחויבים לעבור בדיקת התאמה ביטחונית מקיפה הכוללת: מילוי שאלונים, תחקיר בטחוני, אבחון פסיכולוגי, בדיקות מהימנות, בדיקות פוליגרף, ולעיתים אף פנייה לאנשים המכירים את אותו המועמד מהעבר או מההווה.
למעשה, מדובר בהליך הלוקח בין מספר שבועות ארוכים ואפילו חודשים על מנת אכן לאפיין ולקבוע את רמת התאמתו הביטחונית של המועמד לארגון.

בעת האחרונה אנו שומעים המון על תופעת המתחזים. המתחזים עושים זאת מסיבות שונות ומגוונות ועושים הכול על מנת להסתיר את זהותם האמתית, ולעיתים הם אף מרחיקים עם כך לכת.
קיימים מתחזים במגוון רחב של תחומים החל מבעלי מקצוע שמזייפים הכשרות ותארים ומועמדים לעבודה, וכלה בתחום ההיכרויות באינטרנט.
אותם מתחזים מנצלים את התמימות, האמון והמצוקה של האנשים איתם הם נמצאים בקשר על מנת להבטיח להם הבטחות חסרות שחר.

ארגונים ועסקים בין אם הם גדולים ובין אם הם קטנים משקיעים אלפי שעות ומשאבים רבים בפיתוח, בניית בסיס לקוחות קבוע, חוזי עבודה, הצעות ופתרונות ייעול ותשתיות אשר כל אלה יסייעו לצמיחתם ולפיתוחם.
אך מה קורה במצב שבו אתם מגייסים עובד חדש ואותו אחד נשלח מטעם חברה מתחרה כדי לגנוב מכם מידע עסקי? או לחלופין- הורשע בעברו בעבירות של מרמה והפרת אמונים. כיצד תוכלו לדעת כי לא יעשה זאת שוב?

חיפוש אחר מועמד חדש לעבודה יכול להיות משימה ארוכה, מתמשכת ואפילו מייגעת.
לעיתים קרובות, לאחר חיפושים רבים נמצא המועמד המתאים מבחינת כישוריו המקצועיים- אחראי הגיוס ממהרים בגיוסו ובחתימת החוזה הסופי אתו בשל אילוצים כאלה ואחרים. עם זאת, אל לכם למהר ולנהוג בצורה פזיזה, קיימת החובה לבצע טרם העסקה בדיקת רקע!
להלן רשימת הסיבות לכך שחשוב לא רק לך, אלא גם לארגונך וללקוחותיך לבצע בדיקת רקע מקיפה:

 

רכשתם דירה ממיטב כספכם אותה תכננתם וציפיתם לרכוש לפני זמן רב וכעת הגיע הזמן בו הנכם מעוניינים להשכיר אותה לדייר אשר תוכלו לסמוך עליו שישאיר אותה בדיוק כפי שקיבל אותה.
לאחר תהליך ארוך של פגישות עם שוכרים פוטנציאליים שונים בין אם מדובר בזוג, משפחה או רווק הנכם בטוחים כי בחרתם את השוכר המושלם.
שיחה אתו הציגה עבורכם אדם רציני, יציב ואמיד שיוכל לעמוד בהתחייבויותיו ולכבד את הסכם השכירות ביניכם ואתם כמובן בטוחים שהפקדתם נכס כה יקר בידיים טובות.
עם זאת, האם אתם באמת יכולים לבטוח בזר גמור הנכנס אליכם לדירה ולהיות בטוחים כי הוא אכן מי שהוא מציג שהוא?
למרות כל אמצעי הזהירות שנקטתם בהם, תהליכי הסינון הקפדניים, הערבויות וההתחייבויות- לעולם לא תוכלו לדעת לבטח את זהותו האמתית של האדם העומד מולכם על אחת כמה וכמה את רמת אמינותו.

נושא בדיקות הרקע בארץ תפס תאוצה לאחרונה והפך לרווח יותר בקרב המגזר הפרטי וכן המגזר הציבורי והעסקי כאחד. כלל אלו הבינו את החשיבות בבדיקת רקע מקדימה למועמדים לעבודה בין אם במשרה בכירה ובין אם במשרה זוטרה וכמובן את השלכותיה של העסקה של מועמד בעייתי או לא מתאים.
עם זאת, מה קורה כשמועמד מסוים גר תקופה ארוכה בחו"ל, בעל אזרחות זרה או לחלופין- אנו מעסיקים מועמד לחברה בינלאומית שלה סניף בחו"ל?
במצב שכזה חובה לבצע בדיקת רקע בינלאומית! 

הדירה אותה קנינו הינה בדרך כלל הנכס היקר והחשוב ביותר עבורנו, שכן עמלנו רבות לצורך רכישתה. על כן, נרצה בבוא העת להשכיר אותה לאדם אמין ואחראי אשר נדע כי יוכל לעמוד בפירעון תשלומיה ולשמור עליה במצב בו קיבל אותה מלכתחילה.
לאחר שבועות או אפילו חודשים ארוכים של חיפוש אחר השוכר המושלם עבור הדירה שלכם ואינספור שיחות, מצאתם שוכר פוטנציאלי שמהיכרות ראשונית על פניו נראה כמו השוכר האידאלי עבורכם העונה על כלל דרישותיכם.

סינון ומיון עובדים הינו תהליך בעל חשיבות מאין כמוה טרם ההחלטה על קבלת עובד חדש לארגון ובסופו של דבר הוא זה שייקבע במידה רבה את עתיד הארגון ו/או עתיד החברה כולה בין אם מדובר במשרה זוטרה ובין אם מדובר במשרה בכירה.
העסקה לא נכונה של עובד לא מתאים ולעיתים אף מסוכן מבחינה חברתית עלול לגרום לנזקים בלתי הפיכים לארגון שלעיתים אף עלולים להימשך במשך שנים ארוכות.
כך, עלתה המודעות בשנים האחרונות לתהליך סינון העובדים הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי ואלה החלו בביצוע מבחני אמינות.
מבחני האמינות נועדו לבחון ולאמוד את מידת האמינות של המועמד על מנת שאלה לא ינצלו את גישתם או עמדת כוחם כדי לפגוע בקניינה הרוחני או ברכוש הארגון.
חלק מן המבחנים בודקים את רמת עקביותו של הנבדק בתשובותיו וחלק נועדו לשפוך אור על אמינותו ואמידת מידת יכולתו של הארגון לבטוח במועמד, שכן האמינות היא הבסיס לכל העסקת עובד.