בדיקות רקע

בדיקות הרקע שכדאי לקחת בחשבון בתהליך גיוס מועמדים

בדיקות רקע הן חלק חשוב ומשמעותי בתהליך גיוס של מועמד חדש לחברה או לארגון. בדיקות מהסוג הזה מציגות למעסיק מידע אודות עברו התעסוקתי של המועמד ובאמצעותן ניתן לחזות כיצד יתפקד בתפקידו החדש. בדיקות הרקע הן הכלי הנפוץ ביותר של מיון מועמד לפני העסקתו והן מסייעות למעסיקים לוודא שעובדיהם הפוטנציאליים לא יעשו שום דבר שעלול לפגוע בחברה או בארגון שלהם.

ישנם סוגים שונים של בדיקות רקע תעסוקתיות שכדאי לדעת עליהן ועל האופן שבו הן יכולות להשפיע על תהליך הגיוס וההעסקה. להלן סוגי בדיקות הרקע הנפוצים ביותר:

בדיקות משפטיות

בבדיקות מן הסוג הזה נבדק עברו המשפטי של המועמד הפוטנציאלי, על מנת לוודא עבור המעסיקים כי המועמד אותו הם שוכרים לעבודה אינו אדם עם עבר משפטי בעייתי שעלול להוות איום.

בדיקות ברשתות החברתיות ובמדיה

בדיקה זו סוקרת את פעילותו החברתית של המועמד בחשבונות החברתיים השונים ששייכים לו וכן בממשקי המדיה השונים.

המדיה החברתית הפכה לכלי חשוב שמשמש את המעסיקים, שחשוב לקחת אותו בחשבון בתהליך ההעסקה. זוהי פלטפורמה משמעותית בה ניתן לזהות מידע רלוונטי מבחינה תעסוקתית אודות המועמד, לרבות פוסטים חריגים או התבטאויות כלפי מקומות עבודה קודמים או אימות או הפרכה של ההיסטוריה התעסוקתית של המועמד עליה הצהיר. מדובר בכלי חשוב בבדיקות הרקע שאין לפסוח עליו.

אימות תעסוקה

בדיקה זו מאמתת את עברו התעסוקתי וההיסטוריה התעסוקתית של המועמד.

בדיקת אימות התעסוקה מבטיחה את האותנטיות של היסטוריית העבודה של המועמד, אשר צוינה בקורות החיים שלו, או נמסרה על ידו בשיחה בעל פה.

חלק מן המועמדים עשויים לא לנהוג ביושרה ובהגינות בקורות החיים שלהם, ולהציג מצג שווא אודות ההיסטוריה התעסוקתית שלהם, שרלוונטית לתפקידם החדש בארגון או בחברה. בדיקות הרקע יוודאו את אמיתות קורות החיים ויאמתו או יפריכו את תעסוקתו של המועמד.

בדיקות כלכליות

בבדיקות הרקע הכלכליות נבדקת ההיסטוריה הפיננסית של המועמד, לרבות פשיטות רגל, תביעות כלכליות והיסטוריית אשראי, כשבמקרים שליליים עלולים להוות סיכון לחברה או לארגון. בדיקות רקע מסוג זה נעשות בדרך כלל למועמדים בעלי זיקה למשרות פיננסיות או כאלה שיש להן גישה לכספים. אולם, כמובן שבדיקות אלו אינן מסויגות אך ורק למשרות שצוינו, ויכולות להתבצע לשיקול דעתו של המעסיק.

בדיקת אימות השכלה

אימות ההשכלה הינו תהליך של בדיקת האותנטיות של כישורי ההשכלה של המועמד.

אימות ההשכלה של המועמד הוא שלב חשוב בתהליך הגיוס. כאשר מעסיקים מאמתים את אישורי השכלתו של המועמד, הם מבטיחים כי למועמד הפוטנציאלי יש את רמת ההשכלה והכישורים הנלווים הנדרשים לתפקיד אותו הם עומדים למלא.

לסיכום, חשוב להשתמש בבדיקות רקע שמבוצעות באופן מקצועי על מנת לייעל את תהליך הגיוס ולהגן על מוניטין החברה או הארגון.

תהליך הגיוס הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בחברה, אשר קובע איזה סוג של מועמדים נכנסים פנימה, וכיצד הם יתפקדו בתפקידם החדש.

על מנת לוודא כי תהליך הגיוס יעבור בצורה חלקה, חשוב עבור המעסיקים לבצע בדיקות רקע לגבי מועמדים פוטנציאליים. שירותי בדיקות הרקע התעסוקתיות מניבים תועל רבה למעסיק מאחר שהן מספקות מידע נרחב אודות ניסיונו התעסוקתי של המועמד בעברו, רמת השכלתו וכישוריו המקצועיים וכל מידע רלוונטי אחר מבחינה תעסוקתית. בדיקות הרקע מאפשרות למעסיק לקבל החלטות מושכלות, ולא ללכת אך ורק לפי תחושת בטן.

לשיחת ייעוץ חינם חייגו: 03-9666518
ההגנה 13 קומה 8 , ראשון לציון

פנו אלינו!
חייג עכשיו!