בדיקת מועמדים
בדיקת רקע

בדיקות רקע למועמדים לעבודה: מה למה ואיך

ישנם שלבים רבים שצריך לעבור ולבדוק במהלך תהליך גיוס של מועמד פוטנציאלי לעבודה על מנת לחוש בטוחים שמצאתם את המועמד הנכון לתפקיד. עם זאת, אחד השלבים האחרונים בתהליך המיון עשוי להיות החשוב ביותר: שלב בדיקות הרקע.

העסקת האדם הלא נכון עלולה לעלות למעסיק הרבה במובנים של זמן, כסף ומשאבים. כאשר בדיקת רקע מקיפה יכולה לסייע לספק ביטחון עבור הארגון שמבטיח עבורו שנבחר מועמד כשיר ונכון.

מהן בדיקות רקע למועמדים לעבודה?

בדיקות רקע למועמדים בטרם תעסוקה, הן כלי מיון חשוב לאימות מידע אודות מועמד לעבודה באמצעות רישומים משפטיים ובדיקה בשלל מאגרים.

שילוב בדיקות הרקע כחלק מתהליך הגיוס מסייעות למעסיקים להפחית את הסיכון לעבריינות תעסוקתית הניבטת מאותו מועמד פוטנציאלי ויכולה לתת יותר בהירות כלפי ניסיונו המקצועי של המועמד.

מה ניתן לבדוק?

תהליך בדיקות רקע למועמדים לעבודה יכולות לכסות תחומים רבים ושונים הכוללים:

  • אימות זהות
  • היסטוריה תעסוקתית
  • אימות השכלה
  • בדיקות משפטיות
  • בדיקות כלכליות
  • פעילות ברשתות החברתיות

מה יכול לגרום ל"דגל אדום" בבדיקות רקע?

מציאת "דגל אדום" בבדיקות רקע למועמדים לעבודה לא אמורה לפסול אוטומטית מועמד טוב. אם יש לכם שאלות או תהיות לגבי משהו שהתגלה בבדיקות הרקע, כדאי לשאול את המועמד על כך ולאפשר לו להגיב.

להלן שלושה דגלים אדומים שעשויים להיות שווים דיון נוסף:

  • רישום משפטי
  • פעילות בלתי הולמת ברשתות החברתיות
  • חוסר קורלציה או עקביות בין המידע אותו מסר המועמד בקו"ח לבין המידע שהתגלה בבדיקות הרקע

למה לבצע בדיקות רקע?

ביצוע בדיקות רקע מסייעות לארגון לקבל החלטות מושכלות, אך יחד עם זאת הן אף עוזרות לארגון לשמור על סביבת עבודה בטוחה, להגן על נכסי החברה ולהפחית את הסיכונים מהעסקת מועמדים שאינם מתאימים לארגון.

לבדיקות הרקע יש חשיבות מכרעת בכל הנוגע למניעת נזק פוטנציאלי לארגון היכול להיגרם על ידי העסקת עובד מסוכן ולא מתאים.

איך מבצעים בדיקות רקע?

בדיקות הרקע מבוצעות על ידי אנליסטים מנוסים שמבצעים בדיקות והצלבות מול מגוון רחב של מאגרים ורשתות על מנת להגיע לחקר האמת ואימות המידע. הבדיקות מבוצעות בקפדנות יתרה תוך כדי מתן דגש לפרטים הקטנים ביותר על מנת לספק את התמונה הבהירה ביותר אודות המועמד הפוטנציאלי. הבדיקות יכולות להתבצע באופן דיסקרטי או גלוי, בהתאם לבחירתו של המעסיק והארגון. הבדיקות הגלויות מתבצעות עם הסכמתו וידיעתו של המועמד, כאשר הדיסקרטיות מבוצעות באופן חוקי, אולם ללא ידיעת המועמד.

מדובר בתהליך רחב שכולל בדיקה במגוון התחומים הרלוונטיים מבחינה תעסוקתית, כאשר סעיפי הבדיקה תלויים בארגון המזמין את בדיקות הרקע.

אנו בחברת בקגראונד מתמחים בבדיקת מהימנות עובדים, בדיקת רישום פלילי של עובד, בדיקת רקע לעובדים ועוד.

לשיחת ייעוץ חינם חייגו: 03-9666518
ההגנה 13 קומה 8 , ראשון לציון

פנו אלינו!
חייג עכשיו!