אמינות
מועמדים לעבודה

גיוס מועמדים בדור ה-Y

דור חבורת המבוגרים הצעירים המצטרף כעת לשוק העבודה מצטייר במרבית המקרים כבעל מוניטין רע. הם מפונקים, הרשתות החברתיות הן מצרך בסיסי עבורם כמו מים וחשמל, לא מחויבים לעבודה ובעלי ציפיות לא מציאותיות.
אולי כמו כל הדורות לפניהם הם פסיפס של תכונות שלעיתים עלולות להיות בעייתיות עבור המעסיק.
הצעירים מהדור הזה נוטים להיות בטוחים ביותר - יש שיגידו בטוחים יתר על המידה.

הם נוטים להיכנס לכוח העבודה עם ציפיות גבוהות מאוד הן מבחינתם והן מבחינת מעסיקיהם ולעיתים יש להם תכניות לבצע שינוי בחברתם מהיום הראשון ולקבל עבור עבודתם שכר גבוה בהרבה מכפי שמשלמים לבעלי המשרות הללו בפועל.

המגמה למיתוג אישי או לקידום עצמי היא התכונה המשתוללת של הדור הזה.
כשמדובר במקום העבודה הם מלאים בסתירות, רעבים לטפס בסולם התאגידים ורוצים להתנגד לעבודה קשה. כמו כן, הדור אינו רוצה להיות מוגבל לפעילות אחת: הם זקוקים לגיוון בעבודתם, כולל נושאים שמאתגרים אותם.
אם בעבר יציבות תעסוקתית ו"להביא לחם הביתה" היוו נדבך חשוב בבחירת עבודה, כיום דור ה-Y מחפש תחושת משמעות בעבודתו, יצירתיות, יזמות והגשמה עצמית. הדור החדש מחפש בעבודתו התייחסות אישית ורגשית גבוהה , רמת תקשורת טובה וכן כאמור משכורת גבוהה.
כך, הסטטיסטיקה קובעת כי 93% מדור ה-Y מתעניינים בעבודתם הבאה בעת שהם נמצאים במקום עבודתם הנוכחי וכ- 45% מבניהם מחליפים עבודה כל שנתיים.
אם כן, דור ה-Y מרגיש לא מוערך במרבית מקומות עבודתו, לכן גם עוזב אותם באותה הקלות בה התחיל לעבוד בהם.

אין מדובר בחיפוש עבודות בעלות יציבות כלכלית, אלא בעלות משמעות עצמית.
לכן, קיימים מקרים רבים בהם דור ה-Y משקר בקורות החיים ומציג הכשרות, קורסים ותארים שלא בהכרח אותנטיים, וכל זאת במטרה להשיג את העבודה שמעניקה להם משמעות שלא בהכרח תואמת את כישוריהם המקצועיים.
על כן, יש לנקוט בזהירות יתרה בכל הנוגע להעסקת עובדים מדור זה, שכן הם אינם חשים במרבית המקרים מחויבות או כבוד למקום עבודתם או למעסיקיהם ועלולים לגרום לנזק בלתי הפיך במקום עבודתם החדש.
בשל התופעה הנ"ל התגבר הצורך ואף החובה לבצע בדיקות רקע עבור מועמדים מדור זה על מנת לבחון אמינות, יושרה והכשרות מקצועיות.
אל תתמהמהו ותסמכו על עובדיכם החדש בעיניים עצומות, כרוכים בכך סיכונים רבים- היעזרו במומחה ומנעו עבורכם נזק בלתי הפיך!

נשמח שתצרו קשר עוד היום,
טל': 03-9666518
ההגנה 13 קומה 8 , ראשון לציון

פנו אלינו!
חייג עכשיו!