בדיקת רקע
ארגונים

בדיקת רקע בארגונים בטחונים אל מול אזרחיים

נושא בדיקות הרקע עבור מועמדים לעבודה או עובדים קיימים החל כמתבטא בסינון קפדני בארגונים ביטחוניים והיה רק עניין של זמן ברגע שהפך לנחלת הכלל, גם בגופים האזרחיים.
המועמדים החדשים בארגונים הביטחוניים מחויבים לעבור בדיקת התאמה ביטחונית מקיפה הכוללת: מילוי שאלונים, תחקיר בטחוני, אבחון פסיכולוגי, בדיקות מהימנות, בדיקות פוליגרף, ולעיתים אף פנייה לאנשים המכירים את אותו המועמד מהעבר או מההווה.
למעשה, מדובר בהליך הלוקח בין מספר שבועות ארוכים ואפילו חודשים על מנת אכן לאפיין ולקבוע את רמת התאמתו הביטחונית של המועמד לארגון.

כאמור, הליך בדיקות הרקע התרחב והפך גם הוא לנפוץ בארגונים ובחברות האזרחיות בשל הבנה מעמיקה של חשיבותו הרבה.
ההבדל בין שני ההליכים הוא שבמגזר האזרחי והפרטי נעשות בדיקות רקע מקיפות שמטרתן בעיקר לאמת את קו"ח של המועמד ולבדוק אם הוא בעל עבר פלילי או שהוא מצוי בהליכים משפטיים בעייתיים העלולים למנוע ממנו לבצע את עבודתו באופן ראוי.
בדיקות הרקע בגופים האזרחיים להבדיל מהביטחוניים יכולות להתבצע גם במישור הגלוי וגם בזה הסמוי. דהיינו, בדיקות הרקע יכולות להתבצע באופן דיסקרטי לחלוטין מבלי שהעובד או המועמד ידעו על כך כלל. הבדיקות נעשות באופן המקיף והטוב ביותר ונבחנים בו עברו התעסוקתי של המועמד ובפרט זה מקומות עבודה עליהם לא הצהיר או לחלופין- מקומות עבודה עליהם הצהיר אולם הסתברו כלא נכונים. כמו כן, נבחן עברו המשפטי והפלילי של המועמד ואף מצבו הפיננסי שכן אם מצבו הפיננסי קשה מדובר באדם סחיט ולחיץ יותר להתפתות בעבירות שיוכלו להפיק לו תועלת אישית. בנוסף, נעשית בדיקה מקיפה בעשרות ומאות מאגרים בינלאומיים על מנת לבחון אם קיים מידע שלילי אודות עברו של המועמד אשר רלוונטי מבחינה תעסוקתית.
זאת ועוד, בבדיקה גלויה אף מתבצע תשאול בו המועמד מעומת עם המידע החריג או השלילי שאותר אודותיו וכן שיחות עם הממליצים אותם מסר שבחלק לא מבוטל מן המקרים יתבררו כחברים שלו ולא מעסיקיו או עמיתיו לעבודה.
אם כן, לבדיקת הרקע בגופים האזרחיים ישנה חשיבות מאין כמוה לא פחות מהגופים הביטחוניים!

לבדיקת רקע מקיפה לעובדים קיימים ולמועמדים חדשים לעבודה יש לפנות אלינו, Background החברה המובילה בתחום בדיקות הרקע!

נשמח שתצרו קשר עוד היום,
טל': 03-9666518
ההגנה 13 קומה 8 , ראשון לציון

פנו אלינו!
חייג עכשיו!