התאמה לעבודה
מחקר רשת
בדיקת רקע
חקירת רקע

האם אתה חושד שעובד שעוזב את החברה גנב ממנה מידע?

קיימים מקרים רבים שבהם עובדים שעוזבים את מקום עבודתם כדי להצטרף לחברה מתחרה או הופכים לעצמאיים, גונבים ממנה מידע על מנת לקדם את האינטרסים האישיים שלהם.
האם אתה חושד שעובד כזה גנב מידע מהעסק שלך?

ההגנה על נתוני לקוחות וקניין רוחני מהווה דאגה משמעותית לעסקים. עם זאת, אין זה חריג שעובדים שעוזבים לחברה מתחרה גונבים מידע עסקי חשוב ממקום עבודתם הקודם.
כלל החברות חולקות את הסיכון לדליפות נתונים פוטנציאליות על ידי עובדים העוזבים את החברה, או לחלופין- אלו הנמצאים בה ואינם מתכננים לעזבה.
העובדה כי הנתונים המוחזקים ברוב העסקים והחברות הם כעת אלקטרוניים, מה שמקל על העתקה וגניבת כמויות אדירות של מידע.

מחקר שערך אחד מהמכונים הגדולים בעולם זיהה כי 59% מהעובדים שמתפטרים או מתבקשים לעזוב, לאחר מכן לוקחים איתם מידע עסקי חסוי. נמצא גם כי 65% מהנשאלים הודו כי לקחו נתונים קנייניים וסודיים העלולים להשפיע על התחרות העסקית של החברה לשעבר שלהם ולגרום לדליפת מידע חשוב.

אם כך, איזה סוג של מידע יכולים העובדים לקחת ומדוע?
קיימות סיבות שונות מאחורי סוג המידע החסוי אותו העובדים יכולים לגנוב, אשר לעיתים קרובות עלול להיות קשור לסיבת עזיבתם. האם הם ממורמרים, בתהליכי פיטורים או עזיבה לחברה מתחרה? ייתכן שהם גם לא עוזבים בכלל ויכולים לגנוב מידע לצורך רווח כספי בזמן עבודתם בחברה!

סוגי הנתונים יכולים לכלול:

  • סודות מסחריים וקניין רוחני
  • סיסמאות חברה
  • מאגרי לקוחות
  • תכניות עסקיות
  • רשימות דוא"ל

כיצד עובדים גונבים מידע?

קיימות מספר דרכים באמצעותן העובד יכול לגנוב מידע מהחברה:

התקני אחסון חיצוניים

העתקת קבצים ל-USB היא אחת השיטות הנפוצות ביותר לחילוץ נתונים. התקני אחסון חיצוניים יכולים להכיל כמויות אדירות של מידע והדבר החשוב ביותר- הם נגישים וזמינים לכל אחד.

טלפונים חכמים

שיטה ברורה לגניבת נתונים היא השימוש בסמארטפון. בין אם מדובר במכשיר אייפון או אנדרואיד, למכשירים חכמים רבים יש יכולות אחסון גבוהות, כאשר חלקם אף מאפשרים לאחסן 256 ג'יגה!
שיטה נפוצה נוספת להעתקת מידע היא צילום המסכים ממכשירים אחרים, מה שמקשה על איתור העקבות במקרה של גניבה.

דוא"ל

שליחת מייל היא שיטה נוחה ונגישה נוספת לגניבת מידע. אדם יכול לשלוח כמויות גדולות של מידע רגיש למייל האישי שלהם.

שירותי אחסון בענן

ניתן להשתמש בשירותי אחסון ענן כגון: DropBox, OneDrive, WeTransfer בצורה יעילה בהתחשב בכך שהם ידידותיים למשתמש ונגישים מרחוק. אפשרות כזו מאפשרת להעלות את המידע למשל ממחשבי עבודה ואז לגשת אליהם במכשירי צד שלישי שם ניתן יהיה להוריד את הנתונים אליהם.

אתה בוודאי שואל את עצמך מה אתה יכול לעשות כדי לשמור על המידע שלך?

עובד נחוש ינסה לגנוב נתונים ומידע במיוחד בנסיבות הנוגעות להקמת עסק משלו או להוביל לרווח כספי משלו. מצב שכזה יוכל לגרום לנזק בלתי הפיך עבור החברה שלך, שכן זה במקרים רבים איננו מתגלה באופן מידי אלא רק לאחר שנים רבות של נזק והפסד רב.
אם כן, למה לכם לקחת סיכון כשמדובר בעסק שלכם?
בצעו בדיקת רקע לכל עובד שאתם מעסיקים על מנת להיות בצד הבטוח!

נשמח שתצרו קשר עוד היום,
טל': 03-9666518
ההגנה 13 קומה 8 , ראשון לציון

פנו אלינו!
חייג עכשיו!