התאמה לעבודה
בדיקת רקע

שלוש סיבות למה אתם חייבים להריץ בדיקת רקע לעובדים שלכם לפני קבלתם לעבודה

בין אם אתם מנהלי כוח אדם, מנהלי משאבי אנוש או בעלים של חברה, אספנו עבורכם מספר סיבות המסבירות למה אתם חייבם להריץ בדיקות רקע לעובדים ובדיקות רקע על מועמדים טרם קבלתם לעבודה.

סיבה מספר 1- הפגיעה הכלכלית בחברה:

דמיינו את הסיטואציה הבאה: אתם חלק ממחלקת משאבי אנוש בחברה איכותית, וצריכים לגייס עובדים. גייסתם את אחד מהמועמדים היותר מרשימים לתפקיד, הוא נראה נהדר ובעל נסיון עשיר בתחום, אך כמה שבועות לאחר התחלתו דברים מוזרים מתחילים לקרות – גניבת מידע, גניבת ציוד והדלפות של מידע חשוב לחברה!
מסתבר שאותו עובד שגייסתם למקום עבודתכם הינו נוכל ומשתמש בתפקידו בחברה במטרה ולפגוע בחברה ומוכר את החברה הסודי אליו הוא נחשף לחברות מתחרות.
בדיקת מהימנות עובדים אחת הייתה יכולה לחשוף את האור על אותו העובד ולהראות כי מדובר בנוכל סדרתי ולחסוך לחברה עוגמת נפש גדולה מאוד.
סיטואציה זו איזה זרה לחברות רבות, כאשר הפגיעה הכלכלית באותה החברה הינה עצומה, וייקח מספר שנים לשקם את הפגיעה באמינות העובדים בחברה.

סיבה מספר 2- פגיעה בשמה הטוב של החברה

פעמים עובדים רבים יסבלו מגיוס אותו עובד בעייתי ואפילו יבחרו לעזוב את החברה בגלל חוסר נעימות בהתנהלות מול אותו אדם- בדיקות אמינות לעובדים ובדיקות מהימנות לעובדים חשובות מאוד בעת גיוס אנשים לתפקידים מנהליים ובכירים וזאת עקב יכולת הפגיעה הגדולה של אותו העובד בחברה. מנהל בעייתי אחד יכול לשתק מחלקה שלמה של עובדים ולגרום לעזיבה של מחלקה שלמה.
בדיוק כמו שאתה לא היית רוצה לעבוד מנהל או מנהלת בעייתיים, כך גם העובדים שלך לא ירצו לעבוד תחת מנהל בעייתי. על כן, מומלץ לבצע בדיקת מהימנות ואמינות על אותו אדם במטרה ולגלות – האם היו לו בעיות עבר במקומות אחרים – התנהגות עבר יכולה להמחיש רבות על התנהלות והתנהגות האדם בעתיד ובכך לחסוך עוגמת נפש.

סיבה מספר 3- אתה לא באמת מקבל את כל המידע מהעובד

ברוב המקרים, אנשים בעלי חובות כלכליים גדולים, עבר פלילי והסתבכויות עם גופים משטרתיים ירצו להסתיר את הדבר מן המעסיק הפוטנציאלי שלהם ועל כן בעת קבלת אותו עובד לחברה אין אתה באמת מודע למצב האמיתי של אותו עובד.
הרבה פעמים, לא תרצו להעסיק אנשים כאלו ובמידה וכן הייתם יודעים כי אותם אנשים נמצאים במצב כזה – יכול להיות שזמן וכסף רק היה נחסך מכם והייתם יכולים לקבל עובד אחר ומתאים למשרה.
על כן אנו בחברת בקרגראונד ממליצים על ביצוע של בדיקת רקע לעובדים, בדיקת מהימנות עובדים, בדיקת רקע על מועמדים, בדיקת יכולת כלכלית ובדיקת עבר פלילי של עובד.

נשמח שתצרו קשר עוד היום,
טל': 03-9666518
ההגנה 13 קומה 8 , ראשון לציון

פנו אלינו!
חייג עכשיו!