שוכר דירה
משכיר דירה

בדיקת יכולת כלכלית – כך תדעו שהשוכר שלכם לא יכול להרשות לעצמו להשכיר את הדירה

בין אם מדובר בהשכרת דירה או השכרת משרד- נכס יכול להיות רווחי לחלוטין.  עם זאת, ישנה חשיבות עצומה לשוכר המשכיר את הנכס.
במידה ודירתכם נמצאת בידיים טובות תזכו בשקט נפשי- אך קיימים במקרים רבים משקרים השוכרים הפוטנציאלים, או לא מציגים את האמת במלואה.

על כן בדיקת שוכרים, בדיקת דיירים ובמיוחד בדיקת יכולת כלכלית לדייר היא משהו שחשוב לבדוק.


באחד מבדיקות השוכרים האחרונות שלנו נתבקשנו לבדוק אודות שוכר פוטנציאלי שהתכוון לשכור דירה בבניין ובשכונת מגורים יוקרתית במרכז הארץ.
שוכר פוטנציאלי  זה טען שהוא בעל מצב כלכלי אמיד ובעל שני עסקים מצליחים. עם זאת, מבדיקה שבוצעה על ידינו עלה כי לנבדק לא קיים שום עסק פעיל על שמו, אלא רק עסק אחד שפשט רגל לפני מספר שנים.

מבדיקה שבוצעה עולה כי הנבדק הוכרז כפושט רגל מעט זמן לפני שפנה להשכיר את הדירה.

מעבר לכך, גילינו כי קיים על הנבדק פסק דין מכונס הנכסים הרשמי בו צוין כי ניתן לו צו כינוס והוא הוכרז כפושט רגל. עוד צוין כי הנבדק בעל מצב בריאותי שאינו תקין, וכי הוא מוכר על ידי המל"ל כנכה בשיעור של 28%  ואף עבר פעמיים אירוע מוחי חולף. הכנסתו מגמלת הבטחת הכנסה עומדת על 3243 ₪ ולאחר קיזוזים עומד על סכום נמוך יותר.

כמו כן, צוין כי מדובר באדם הנטול נכסים אשר אינו משולב במעגל העבודה בעת הזו ובקיומו של כושר השתכרות ממשי בפועל ובעל חוב מזונות ישן. זאת ועוד, צוין כי באותה השנה הנבדק ואשתו התגוררו אצל אחיו בחולון בדירה בשכירות סוציאלית מעמידר מאחר ולא היה להם מקום אחר לגור בו.

לאחר התחקיר אותו ביצענו בחברתנו, המלצנו מסיבות ברורות לבעלי הדירה לא להשכיר את הנכס לאותו שוכר.

מקרים בהם משקרים השוכרים הפוטנציאלים לבעלי הנכס הינם מקרים נפוצים ועל כן כל בעל נכס אשר רוצה להבטיח לעצמו שקט נפשי יעביר את השוכרים הפוטנציאליים שלו בדיקת שוכרים וכמו כן בדיקת יכולת כלכלית וזאת כדי להבטיח את בטחון הנכס בצורה האופטימלית ביותר.

בדיקת רקע אחת יכולה לחסוך עוגמת נפש רבה למשכירים פוטנציאלים בין אם זה לוודא כי לאותו אדם אין עבר פלילי או כי לשוכר הפוטנציאלי יש את היכולת הכלכלית לשלם את שכר הדירה

אנו בחברת בקגראונד מתמחים בבדיקת שוכרים, בדיקת דיירים, בדיקת יכולת כלכלית, בדיקת רקע פלילי ועוד.

נשמח שתצרו קשר עוד היום,
טל': 03-9666518
ההגנה 13 קומה 8 , ראשון לציון

פנו אלינו!
חייג עכשיו!