בדיקת רקע

בדיקת רישום פלילי: בין תחקיר ביטחוני לבדיקת מהימנות

במציאות של היום בדיקת רקע היא לא דבר ששמור באקסלוסיביות לחברות ביטחוניות בעלות סיווג ביטחוני. אחוזי הגניבות במקום העבודה, התחזות, וגניבת המידע עולים כל שנה ומביאים למשבר אמון עמוק בין המעסיק לעובד. הקונפליקט בעייתי: המעסיק מבין שהוא יכול להיות מנוצל על ידי עובד, ומנגד העובד מרגיש שלא סומכים עליו ופרטיותו יכולה להיות מופרת.

אז איך אפשר לוודא שאפשר לסמוך על העובד? התשובה היה פשוטה: בדיקת רקע טרם העסקה.


כיום  בדיקה מהימנות הינה אחד מהגורמים החשובים ביותר בעת העסקה. הייחודיות שהייתה שייכת בעבר לחברות גדולות בלבד- מגיעה גם לעסקים הקטנים והבינוניים.
לא מדובר בביצוע סיווג בטחוני או שמא תחקיר בטחוני, אלא בדיקה שכל מטרתה הינה לבדוק כי העובד הפוטנציאלי הוא אכן אמין וכי ניתן לסמוך עליו ועל שיקולו המקצועי.

בדיקת נאותות תעזור לכם להבטיח כי האדם אותו אתם מעסיקים הינו אמין, ויעניק לכם שקט נפשי. איזה סוג בדיקות כדאי לכם לבצע? זה תלוי בצרכים של החברה שלכם.

בדיקת רישום פלילי: היות וחוק אוסר על מעסיק או מגייס לשאול מועמד לעבודה האם קיים לו תיק פלילי או עבר פלילי – קיים צורך גדול בבדיקת רישום פלילי שתעניק לא רק למעסיק ראש שקט אלא גם לעובדים העובדים במקום העבודה. היות ומחקר בארה"ב גילה כי ברוב המקרים גנב גונב 3 פעמים במקום עבודה עד שנתפס תוכלו לוודא כי אתם לא מכניסים את החברה שלכם לסטטיסטיקה.

בדיקת עבר תעסוקתי: כ-65% מהמועמדים אותם תגייסו זייפו בצורה חלקית או מלאה את קורות החיים שלהם. במידה והתפקיד אליו אתם מגייסים דורש ידע מקצועי מסויים או נסיון חשוב שתבדקו כי האדם אותו אתם מגייסים אכן מחזיק בידע וניסיון הדרוש לתפקיד.
בדיקת עבר תעסוקתית או בדיקת נאותות יכול להבטיח לכם כי אכן אתם מגייסים אדם בעל ניסיון וידע אמיתי בתחומו.

בדיקת תעודות והתמחויות: בדיקה זו תקנה לכם את ההבטחה כי אין המועמד הפוטנציאלי לעבודה זייף את ההסמכות שלו וכמו כן את ההתמחויות שלו. בדיקה זו חשובה במיוחד במידה וחברתכם עוסקת בנושאים רפואיים, משפטיים או נושאים בהם חשובה התמחות וידע אקדמי מקצועי.


במידה ואתם רוצים לדעת שחברתכם נמצאת בידיים טובות, וכי העובדים אותם אתם מעסיקים הינם אמינים בדיקת רקע הינה הפתרון האידיאלי עבורכם!

אנו בחברת בקגראונד מתמחים בבדיקות רקע לשוכרים בניהם: בדיקת יכולת כלכלית, בדיקת עבר פלילי ועוד.

נשמח שתצרו קשר עוד היום,
טל': 03-9666518
ההגנה 13 קומה 8 , ראשון לציון

פנו אלינו!
חייג עכשיו!