בדיקות-רקע-לשוכרים

בדיקת שוכרים זה חובה לכל משכיר שרוצה לשמור על הנכס שלו

הכנסת שוכר לנכס שלכם הינה החלטה חשובה. שוכר טוב יוכל לעזור לכם לממש את ההשקעה בנכס ולעזור לכם לשמור עליו בצורה טובה, מצד שני שוכר אחר יוכל להוות עבורכם נטל ולפגוע בשלוות נפשכם בנוסף לנכס שלכם.
אומנם לישראל החוק עוד לא הגיע, אך במידה ואתם רוצים לשמור על הנכס שלכם בדיקת רקע לשוכרים הינה מעבר להמלצה והיא יכולה להעניק לכם שקט נפשי רב.
אז למה אתם חייבים להריץ בדיקת רקע על שוכרים ואיזה סוג בדיקות כדאי לכם להריץ?
הכנו לכם מדריך מיוחד:

בדיקת יכולת כלכלית:

אחד השיקולים החשובים ביותר לרוב בעלי הנכסים הוא יכולת של הדיירים לשלם את החשבונות בזמן. חלק נכבד מבעלי הדירות בישראל ישאלו את השוכרים הפוטנציאליים על קיום עבודה יציבה ואפילו יבקשו לראות תלושי משכורת. עם זאת, חשוב להבין כי אין תלושי משכורת מעידים על המצב הפיננסי של השוכר. אין ביכולת התלוש להראות על חובות קודמים, על התחייבויות קיימות ועל המצב הקיים בבנק. כמו כן, יכול להיות שהדייר בפשיטת רגל או באמצע תהליך בהוצאה לפועל.
בדיקת יכולת כלכלית יכולה לבעל הנכס להבין האם יש ביכולת השוכר לעמוד בתשלום חשבונות הדירה או שמא קיים הסיכון כי אין משכיר הדירה יקבל את תשלום שכר הדירה בזמן.

בדיקת רישום פלילי:

בדיקת רישום פלילי במשטרה תוכל להעניק לכם את השקט הנפשי שאתם צריכים, אין בעל דירה יכול לקבוע על בסיס שיחת היכרות עם שוכר הפוטנציאלי על רמת הסיכון הכרוכה בהכנסתו לדירה. קיימת חשיבות עצומה לבדיקת רישום פלילי לשוכר פוטנציאלי – שוכר בעל עבר פלילי עלול לסכן את שלמות הדירה, ליצור הסתבכויות מיותרות וסכסוכים עם השכנים או המשטרה במידת הצורך.
היות וקיים איסור חוקי על שאילת עבר פלילי שוכר פוטנציאלי- חשוב להבהיר לדייר הפוטנציאלי כי אתם מריצים בדיקת רקע להבטיח את השקט הנפשי שלכם: בדיקת רישום פלילי או בדיקת תיק במשטרה כבדיקה בשל עצמם יוכלו להבטיח לכם שקט נפשי גדול ולמנוע בעיות עתידיות גדולות עם השוכרים הפוטנציאליים.

האם אתם חייבים לעדכן את הדייר בעת ביצוע בדיקת רקע?

במידה ואכן החלטתם לשמור על השקט הנפשי שלכם – עומדות בפניכם שתי אפשרות:

לספר לדייר כי אתם מתכוונים לעשות בדיקת רקע: תוכלו לעדכן את הדייר בכוונותיכם לבצע בדיקת רקע בסיסית ומה הדברים אותם אתם מתכוונים לבדוק, או מה חלק מהדברים אותם אתם מתכוונים לבדוק. מרבית הדיירים לא יתנגדו לראיון של בדיקת רקע בסיסית- במידה והם מסרבים ראו זאת כנורת אזהרה- יכול להיות ויש להם מה להסתיר.

לבקש מחברת בדיקות הרקע לבצע בדיקה פרטית: אין אתם מחויבים לעדכן את הדייר כי אתם מבצעים עליו בדיקת רקע- בכדי לבצע בדיקת רקע מוצלחת כל מה שעליכם לעשות הוא לפנות לחברת רקע ולבקש לבדוק את השוכר הפוטנציאלי לפי: שם, טלפון ומספר תעודת זהות. כך תוכלו לדעת בצורה דיסקרטית לחלוטין האם השוכר הפוטנציאלי מהווה או לא מהווה סכנה לנכס שלכם.

אנו בחברת בקגראונד מתמחים בבדיקת רקע לשוכרים שיעזרו לכם להבין האם הנכס שלכם נמצא בידיים טובות.

נשמח שתצרו קשר עוד היום,
טל': 03-9666518
ההגנה 13 קומה 8 , ראשון לציון

פנו אלינו!
חייג עכשיו!