בדיקת רקע
מועמדים לעבודה

בוחנים עובד? כך תדעו שניתן לסמוך על המועמד לעבודה

גם אם על הנייר המועמד למשרה נראה כמועמד אולטימטיבי- ישנם דברים רבים שחשוב שנשים אליהם לב, וזאת במטרה לחסוך זמן יקר וגיוס מחדש של אנשים אחרים למשרה אותה אתם רוצים לאייש.
בדיקת רקע למועמדים לעבודה יכולה לחסוך למגייס זמן וכסף רב על מועמדים שעל פניו נראים כנכונים למשרה- אך בפועל רחוקים שנות אור מלהתאים לחברה או למשרה אותה רוצים לאייש.

מה חשוב לוודא טרם העסקה?

אחד מהבדיקות החשובות ביותר לבצע טרם העסקת העובד היא בדיקת רישום פלילי של עובד. בדיקת רישום פלילי יכולה להעניק שקט נפשי רב הן למעסיק והן לעובדי החברה.
לפי חוק אין מראיין יכול לשאול אדם על עברו הפלילי, אך במקרים רבים עברו הפלילי של אדם יכול להוות תמרור אזהרה על פגיעה עתידית בחברה או בעובדי החברה.
במשרות בכירות נהוג ומומלץ לבצע בדיקות רקע יותר מקיפות מבדיקת רישום פלילי של עובד. בדיקות כמו בדיקות אמינות, בדיקות מהימנות ובדיקת קורות חיים הינם סוגי בדיקות נפוצות לביצוע בעת גיוס מועמד לעבודה בדרגה בכירה.

האם כדאי לכם לפנות למעסיקים קודמים?

חלק חיוני מבדיקת רקע היא פנייה למעסיקים קודמים- מעסיק קודם יוכל לתת לכם מידע ופידבק על התנהלות העובד כחלק מצוות, וכמו כן על ההתנהלות המקצועית של אותו עובד- מה שיכול לחסוך לכם עוגמת נפש רבה.
במקרים רבים – עובד אשר רוצה לעזוב מקום חברה ולא רוצה לוותר על דמי האבטלה יגרום בצורה מכוונת נזקים למקום העבודה וזאת כדי לא לאבד את הזכות לפיצויי פיטורין- פנייה למעסיק קודם במצבים כאלו יכול לחשוף את פרצופו האמיתי של אותו עובד ולחסוך לבעלי החברה זמן וכסף יקר.
 מומלץ מאוד לבקש את רשותו של העובד בכדי לראות את תגובתו של העובד הן לביצוע בדיקת רקע והן להתקשרות עם המעסיק הקודם וזאת כדי לדעת האם קיימים קצוות פתוחים או סודות אותם העובד מעוניין להסתיר.
חשוב מאוד לבדוק גם המצד של המעסיק הקודם למה הוא מהצד שלו סיים את היחסים עם העובד הקודם – אם זה קיצוצים – מדוע הוא החליט לקצץ דווקא את התפקיד של אותו עובד.
עוד צריך לזכור כי פנייה לחברה מקצועית שתבצע בדיקת רקע למועמד לעבודה יכולה להשקיט את ליבכם גם כאשר אתם בטוחים כי אין בעיה. בהרבה מקרים נוכלים סדרתיים יודעים להסתיר את עצם היותם נוכלים בצורה המקצועית ביותר כך שלא תדעו שמדובר בנוכל עד שמאוחר מידי.
אנו בחברת בקגראונד מתמחים בבדיקת רקע לשוכרים שיעזרו לכם להבין האם הנכס שלכם נמצא בידיים טובות.

נשמח שתצרו קשר עוד היום,
טל': 03-9666518
ההגנה 13 קומה 8 , ראשון לציון

פנו אלינו!
חייג עכשיו!