בדיקות-רקע-לשוכרים
בדיקת רקע

בדיקת שוכרים איך תעשו את זה נכון

השכרת נכס יכול להיות אפשרות נהדרת לשקט פיננסי, שוכרים איכותיים ששומרים על הנכס יכולים לעזור להעלות את שווי הנכס ולהעניק לבעל הנכס שקט נפשי רב. עם זאת כל בעל נכס חושש מהפרה של הסכם שכר הדירה, מה שקורה לרוב במצבים בהם השוכרים מפסיקים לשלם את שכר הדירה.

למה חשוב להריץ בדיקת שוכרים טרם השכרת הנכס?

חשוב להבין שמשך הזמן הממוצע לפינוי שוכר הוא מספר חודשים, משמעות הדבר היא שבעל הנכס לא יקבל את שכרו המגיע לו בצדק מספר חודשים אם לא שנה מה שיכול להיות בעייתי עבור בעל הנכס שנותר חסר אונים מול השוכר.
תביעת הפינוי של השוכר מהנכס גם היא לוקחת זמן רוב וברוב המקרים בעל הנכס לא מקבל את פיצויו במשך חודשים ארוכים.

 יש מספר דרכים  להבין שיש בידיכם שוכר בעייתי:

ראשית חשוב להבין שהצורה העיקרית ליצור מקסימום וודאות שאתם משכירים את הנכס לאדם אמין היא בדיקת שוכרים. בדיקת רקע לשוכרים תוכל לעזור לכם להבין האם קרו מקרים בהם השוכר סירב לשלם, האם הוא מסובך עם גורמים מדיניים או משפטיים שונים וכמובן- מה היא יכולת הכלכלית שלו.

בנוסף לביצוע בדיקת רקע לשוכרים חשוב לבקש מן השוכרים תלושי משכורת של לפחות 3 חודשים אחורה, לוודא עימם כי הם אכן עובדים וכמובן כי יכול להיות להם ערב במידת הצורך. במידה ואין לשוכר הפוטנציאלי ערבים או השוכרים לא עבדו בחלק משלושת החודשים האחרונים ראו זאת כדגל אדום.

צורה נוספת אך פחות נפוצה לביטוח ההחזר הפיננסי שלכם היא פקדון בנקאי. רוב בעלי הדירה מבקשים פיקדון של חודש לפחות משכר הדירה, פיקדון זה יוחזר לשוכר בתום הסכם השכירות.

האם כדאי לדרוש בטחונות או לבצע בדיקת רקע?

ברוב המקרים כדאי לדרוש גם וגם. בטחונות יבטיחו לכם לזמן הקצר שלא יגרם לכם נזק כלכלי בעקבות חוסר התשלום של השוכרים, לעומת זאת בדיקת שוכרים תוכל להבטיח שלא יגרם לכם הן נזק לטווח הארוך. ישנם גורמים נוספים שכדאי שניקח בחשבון מעבר לאיחור תשלום שכר הדירה. שוכר בעייתי יכול להביא את הצרות יחד עמו אל הנכס שלכם: דוגמא נפוצה היא שוכר בעל קשר לעולם הפשע – מה שיכול לפגוע בשלמות הנכס שלכם וכמו כן ביחסיכם עם השכנים.

סיבה נוספת לביצוע בדיקת רקע לשוכרים היא לבדוק האם יש לשוכר הדירה תיקים פתוחים במשטרה או הסתבכויות עם גורמים מדינתיים שונים.

חשוב להבין כי בסופו של יום ביצוע בדיקת רקע הינה השקעה כספית שתבטיח לכם שקט נפשי רב.
תוכלו לוודא כי הנכס שלכם בידיים טובות ולהימנע מהיתקלויות עם שוכרים בעיתים.

אנו בחברת בקגראונד מתמחים בבדיקות רקע לשוכרים, בדיקות עבר פלילי, בדיקות הסתבכות עם גופים שונים. בעזרת שימוש בשירותינו תוכלו לדעת כי הנכס שלכם נמצא בידיים טובות ולהימנע מעוגמת נפש

.

לשיחת ייעוץ חינם חייגו: 03-9666518
ההגנה 13 קומה 8 , ראשון לציון

פנו אלינו!
חייג עכשיו!