בדיקת רקע

בדיקות רקע

בעוד שרוב המועמדים לעבודה הם אנשים ישרים וחרוצים, חלקם מנסים להשיג עבודה על ידי הצגה מוטעית של היסטוריית התעסוקה שלהם, השכלתם, הניסיון והיכולות שלהם בקורות החיים וביישום שלהם.

מועמדים רבים לעבודה מציגים קורות חיים שקריים או מגזימים ביכולות שלהם. כתוצאה מכך, עובדים מסוימים בסופו של דבר מסכנים את המעסיק, עמיתיהם לעבודה והציבור במשרות הרלוונטיות לשם כך, בגלל התנהגותם הבלתי הולמת. מעסיקים רבים אפילו לא מבצעים בדיקות רקע ובדיקות מהימנות לפני העסקה, משום שהם לא מבינים את חשיבותן. חלק מהמעסיקים מסתמכים על שיטות סינון סתמיות כמו ראיון אישי בלבד, שאינו מאפשר להבין את התמונה המלאה לגבי אותו מועמד פוטנציאלי.

בכל פעם שארגון מגייס עובד חדש, מדובר בהשקעה בזמן, במשאבים ובכסף. במצב אידיאלי, אנחנו רוצים לקבל את כל המידע הדרוש לנו כדי להבטיח לנו שעשינו את ההחלטה הנכונה. לרוב החברות יש סט דרישות ייחודי משלהן לביצוע בדיקות רקע, אך המטרה העיקרית היא לקבל את הסקירה המדויקת ביותר של מועמד לפני החתימה על חוזה העסקה. למרות שהמועמד המושלם אולי לא קיים, בדיקת רקע יסודית כנראה תקרב את העסק כמה שיותר לאחד. זה לא נוהג עסקי טוב להעסיק את כל מי שרק עובר בדלת שלך. זה גם לא נוהג טוב לסמוך רק על אמון. אתה צריך לדעת גם מי הם העובדים הפוטנציאליים שלך. כשזה מגיע לארגון שלך, אתה לא יכול להרשות לעצמך לקחת סיכונים!

ביצוע בדיקות רקע על עובדים ומועמדים פוטנציאליים צריך להיות חלק מרכזי בתהליך העסקי של הארגון שלך. בדיקות רקע יכולות לסייע בהפחתת הסיכון לפעילויות פליליות כגון אלימות, הונאה וגניבה. הם יכולים גם לאמת את המידע בקורות החיים או בקש העבודה של המועמד ולסייע לארגון שלך להחליט אם הוא האדם המתאים לתפקיד. בדיקות רקע תעסוקתיות יכולות לעזור למעסיקים להימנע מטעויות אלו ולחסוך לעצמם זמן, כסף ותסכול.

הבדיקות החשובות ביותר לפני העסקה כוללות בדיקות אימות זהות ובדיקות רקע לפי ת"ז, אימות תעסוקה, קורות חיים והשכלה ובדיקות עבר משפטי. בדיקות מקיפות יותר או לתפקידים רגישים יותר אף כוללות בדיקת פוליגרף לשיקול המעסיק. בדיקות הרקע הן הכלי הטוב ביותר עבור המעסיק לוודא שהמועמד העומד מולו הוא הראוי ביותר לתפקיד אליו הוא מתמיין.

בסופו של דבר, הכול מסתכם בשקט נפשי. ברור שאתה רוצה שהארגון או החברה שלך תשגשג וזו הסיבה שתבחר את המועמדים הטובים ביותר. אין מחלוקת על כך שתהליכי מיון תעסוקה הם קדחתניים ומלאי לחץ. אתה עובר תהליכים כל כך ארוכים כי אתה רוצה את הטוב ביותר עבור החברה שלך. אם אתה רוצה לוודא ששכרת את האדם הנכון אז ביצוע בדיקת רקע חשובה לא פחות מכל דבר אחר.

אנו בחברת בקגראונד מתמחים בבדיקת מהימנות עובדים, בדיקת רישום פלילי של עובד, בדיקת רקע לעובדים ועוד.

לשיחת ייעוץ חינם חייגו: 03-9666518
ההגנה 13 קומה 8 , ראשון לציון

פנו אלינו!
חייג עכשיו!