בדיקת רקע
מועמדים לעבודה

חשיבות בדיקות רקע למועמדים לעבודה עבור חברות

על מנת להגן על החברה מפני סיכונים פוטנציאליים שונים, בדיקת רקע הן שלב מיון הכרחי לפני קבלת החלטה טרם העסקה. במרבית המקרים חברות מניחות שמועמדים אומרים את האמת בקורות החיים שלהם באשר לניסיון התעסוקתי שלהם והכשרותיהם המקצועיות.

רוב הפעמים, המועמדים ישרים אבל למקרים בהם המועמדים לא מוסרים את כל האמת – חשוב לבדוק אותם לעומק. כדי להבטיח שהחברה שלך מגייסת את האדם הנכון, יש לבצע בדיקת רקע ומהימנות עובדים.

מהי בדיקת רקע?

מדובר בסקירה מקיפה של הרישומים והמידע אודות אדם או כל ארגון אחר ובחלק מהמקרים אף מידע אודות הרישומים הפיננסיים שלו. בדיקת רקע כוללת בדרך כלל בדיקת השכלה, תעסוקה, היסטוריית אשראי, בדיקת רישום פלילי של עובד ובדיקת רישיונות עבודה. בדיקות הרקע יכולות להתבצע על מועמדים חדשים לעבודה, כמו גם על עובדים נוכחיים שמועסקים בהווה במקום העבודה.

מדוע החברה שלך זקוקה לשירותי בדיקות רקע?

בדיקת רישום פלילי של עובד

אחת הסיבות הבולטות לכך שחברות מחליטות לבצע בדיקות רקע ואמינות טרם העסקה היא לבדוק את עברו הפלילי של מבקש המשרה. יש לבצע בדיקת עבר פלילי על מנת לוודא שאכן הפונה מתאים להתקבל לעבודה או לא. העבר הפלילי עלול לרמז על עבירות אותן עשוי המועמד לבצע במקום העבודה אליו הוא מנסה להתקבל, או לחלופין – להציג עבור המעסיק את הסיכון האפשרי הניבט מהעסקתו של המועמד החדש.

ביטחון במקום העבודה

קיים סיכוי שתערכו ראיונות עבודה למועמדים מסוכנים - מעברייני מין ועד פושעים אלימים, לכן במקרים כאלה אתם לא יכול לקחת סיכון להעסיק אותם. העסקה כזו עלולה לפגוע קשות ברווחת העובדים הקיימים בחברה ולסכן אותם פיזית ונפשית. כל מעסיק יודע שהביטחון במקום העבודה הוא אחת הדאגות העיקריות ואם היא נפגעת אז קיים סיכוי סביר שתישא באחריות על כך. בדיקת רקע טרם העסקה יכולה במידה רבה לשמור על ביטחונם האישי של העובדים שלכם ולדאוג לכך שיעבדו בסביבת עבודה בטוחה.

ידע וניסיון מקצועי

עבור מעסיקים, אימות הטענות המועלות על ידי מועמדים לעבודה חשוב. קיימת חשיבות מאין כמוה לבדוק את הניסיון התעסוקתי של המועמד לעבודה ואת הכשרותיו המקצועיות והשכלתו בפרט, כדי לוודא כי המועמד הפוטנציאלי כשיר למשרה אליה הוא מתמיין. המעסיק צריך דרך אמינה שיכולה להפוך את תהליך המיון למוצלח. ללא בדיקות רקע, אתם פשוט לא יכולים להיות שלמים לגבי החלטות הגיוס שקיבלתם.

קבלת ההחלטה הנכונה

בסופו של דבר, הכול מסתכם בשקט נפשי. ברור שכל מעסיק רוצה שהחברה שלו תשגשג ותצליח וזו הסיבה שתבחרו את המועמדים הטובים ביותר. אין עוררין על כך שתהליכי מיון וגיוס עובדים חדשים הם קדחתניים ומלאי לחץ. המעסיקים בוחרים לערוך תהליכים כל כך ארוכים כי הם רוצים את הטוב ביותר עבור החברה שלהם. לכן, אם אתם רוצים לוודא שהעסקתם את האדם הנכון אז ביצוע בדיקות רקע למועמדים פוטנציאליים ולעובדים הינו תנאי הכרחי וחשוב בטרם העסקה שכן הוא משקף את הסיכונים הניבטים מכל מועמד פוטנציאלי ומאפשר שתקבלו את ההחלטה הנכונה והמושכלת ביותר עבור החברה או הארגון שלכם.

לסיכום, טרם העסקת מועמד חדש לעבודה צריך לקחת את כל הדברים בחשבון. עליכם להיות יסודיים בתהליך המיון וגיוס העובדים, וזה אפשרי רק עם בדיקת רקע מקיפה על כל מועמד. לכן, אלא אם כן אתם לא רוצים להתפשר על סביבת עבודה בטוחה, או לעבור שוב את תהליך המיון והגיוס בשל העסקת מועמד לא מתאים, עדיף לבצע בדיקות רקע כדי לקבל החלטות חכמות.

אנו בחברת בקגראונד מתמחים בבדיקת מהימנות עובדים, בדיקת רישום פלילי של עובד, בדיקת רקע לעובדים ועוד.

לשיחת ייעוץ חינם חייגו: 03-9666518
ההגנה 13 קומה 8 , ראשון לציון

פנו אלינו!
חייג עכשיו!