בדיקת רקע

בדיקת רקע טרם העסקה לעבודה

בדיקות רקע חושפות מגוון מידע חשוב שיכול להיות שימושי למעסיקים המחפשים עובדים איכותיים שיתרמו לארגון שלהם. באמצעות בדיקת רקע ניתן לקבל מידע על עברו הפלילי של המועמד, ואף תיקים אזרחיים על שמו. יחד עם זאת, מתבצעת בדיקת אימות זהות למועמד על מנת לבחון ולאמת האם הוא מי שהוא אמר שהוא.

מרכיב נוסף שנכלל בבדיקות טרם העסקה הינו בדיקות אשראי שיכולות לסייע למעסיק לאמוד טוב יותר את האחריות הפיננסית של המועמד ומצבו הכלכלי על מנת שזה לא יהווה סיכון פוטנציאלי עבור משרות מסוימות.

כל העסקה חדשה טומנת בחובה הזדמנות חדשה להרחבת הפרודוקטיביות או הרווחים של הארגון, אולם כל עובד שנוסף אל הארגון מציע גם סיכון עסקי חדש. ביצוע בדיקות רקע במהלך תהליך המיון לפני העסקה יכול לסייע לאשר את החלטתך ויכול לעזור לשמור על רווחיות ופרודוקטיביות של העסק או הארגון שלך.

מה מציגה בדיקת רקע תעסוקתית?

לעיתים קרובות אנשים תוהים מה בעצם מופיע בבדיקת רקע ולאיזה סוג מידע ניתן להגיע באמצעותה. התשובה היא שזה תלוי בסוג החיפוש והבדיקה שהלקוח מזמין, מאחר שיש סוגים שונים של רשומות ונתונים אליהם ניתן להגיע. באופן כללי, בדיקת רקע שגרתית למועמד חדש לעבודה כוללת בתוכה: אימות זהות, אימות תעסוקה, היסטוריית אשראי, רישום פלילי, אימות פרטי קו"ח ואישורי השכלה והכשרות מקצועיות.

ממה מורכבת בדיקת רקע תעסוקתית?

למרות שישנם סוגים רבים ושונים של בדיקות רקע, מעסיקים בדרך כלל מודאגים משלוש בדיקות עיקריות. הבדיקות הנפוצות ביותר לפני העסקה כוללים:

  1. אימות זהות – על ידי חיפוש במאגרי מידע נרחבים כגון רישומי משרד הפנים. באמצעות בדיקה זו יוכל המעסיק לוודא האם המועמד הפוטנציאלי הוא אכן מי שהוא טוען שהוא ואינו מתחזה או מאמץ לעצמו זהות בדויה. בדיקת הזהות עשויה גם לשמש כדי לאמת כתובת מגורים ולהצליב אותה עם המידע שסופק על ידי המועמד על מנת לזהות אי דיוקים.
  2. בדיקות כלכליות – בדיקות כלכליות ובדיקות אשראי יכולות לחשוף סימני אזהרה פוטנציאליים רבים אצל מועמד חדש לעבודה, במיוחד אם המועמד החדש שלך יטפל בקביעות בענייני כספים.
  3. בדיקת רישומים פליליים ותיקים משפטיים - המידע שמופיע בבדיקת רקע פלילי עשוי לסייע בהגנה על בעלי עסקים על ידי חשיפת היסטוריות של הרשעות פליליות. בנוסף, בבדיקות המשפטיות ניתן לקבל תמונת מצב על מצבו המשפטי של המועמד ועל הסתבכויותיו האפשריות של המועמד.

מציאת עובד ישר, אחראי ואמין היא משימה לא פשוטה, אבל בדיקות רקע מקלות על זה. ביצוע בדיקות רקע מאפשרת לך ללמוד כמה שיותר על האדם שאתה עומד להעסיק. קח את הזמן לעשות את הצעד הנוסף, זה תמיד משתלם!

אנו בחברת בקגראונד מתמחים בבדיקת מהימנות עובדים, בדיקת רישום פלילי של עובד, בדיקת רקע לעובדים ועוד.

לשיחת ייעוץ חינם חייגו: 03-9666518
ההגנה 13 קומה 8 , ראשון לציון

פנו אלינו!
חייג עכשיו!