שוכר דירה
בדיקות-רקע-לשוכרים
חקירת רקע

סוגי בדיקות רקע לשוכרים

בין אם מדובר ביחידת דיור או בדירה, לדייר השוכר את הנכס שלכם ישנה משמעות עצומה.
אתם לא באמת יודעים את מי אתם מכניסים לדירה שלכם- האם הוא ישמור וידאג לנכס שלכם או שמא הוא לא יעמוד בתשלום שכר הדירה ואפילו יפגע ביחסים שלכם עם השכנים.
על כן יש כמה סוגי בדיקות שחשוב לבדוק לבצע לפני חתימת חוזה ומתן מפתח:

בדיקת יכולת כלכלית של השוכר:

אחד מהתופעות שיותר התעצמו בקרב שוכרי הדירות בתקופת הקורונה היא איחור בתשלום שכר דירה. רבים מהשוכרים משאירים צ'קים ללא כיסוי וכאשר מנסה בעל הנכס לפקוד את אותם הצ'קים חוזרים הצ'קים ובעלי הדירות נותרים חסרי אונים- אין הם יכולים לפנות את הדירה בתקופת הסגרים ואין הם מקבלים את התשלום המגיע להם.
בדיקת יכולת כלכלית אחת תאמר לכם בפשטות האם כדאי לכם להשכיר את הנכס שלכם לאותו אדם או שמא יכול להיות כי הוא לא יעמוד בתשלומים השוטפים של הדירה.
שוכרים רבים מסתירים גם חובות כלכליים ופשיטות רגל שבעל הדירה לא יכול לדעת על קיומם ותלוש משכורת לא באמת מספר את הסיפור האמיתי של מה שקורה בחשבון הבנק של אותו שוכר.
על כן, לבדיקת יכולת כלכלית של שוכר ישנה חשיבות גדולה יותר לרבים ממשכירי הדירות מפני שהיא זאת שתכווין האם תקבלו את שכר הדירה בזמן או לא.

בדיקת רקע פלילי:

נכון להיום, החוק אינו מאפשר לבקש מאדם להראות לכם את דו"ח עברו הפלילי ועל כן אתם לא יכולים לדעת בוודאות האם האדם אותו אתם מכניסים לנכס שלכם הוא בעל עבר פלילי או לא.
בדיקת רקע פלילי אחת יכולה לעזור לכם לגלות מי הוא האדם אותו אתם מכניסים לנכס שלכם, האם הוא מסוכן וכמו כן, האם הוא ימשוך צרות אל הנכס שלכם.

את הסכנות הכרוכות בהכנסה של שוכר עם עבר פלילי לנכס הינן בלתי מוגבלות, ובניגוד לכך, החוק מגביל בעלי דירות אנשים פרטיים וכמו כן מגייסים לעבודה לשאול על עברו הפלילי של אדם- על כן בדיקות רקע לגילוי עברו הפלילי של שוכר לעבודה הינן קריטיות ביותר לווידוא כי השוכר לא ימשוך סכנה אל הנכס.

לסיכום:

בדיקת רקע לשוכרים אינה מותרות, במידה ואתם רוצים לוודא כי אתם מכניסים לנכס שלכם אדם אמין שישלם לכם את דמי השכירות בזמן ולא ימשוך אל הנכס שלכם צרות- בדיקת שוכרים היא הפתרון האולטימטיבי לראש שקט וביטחון.

אנו בחברת Background מבצעים בדיקות רקע לשוכרים עם התמחות בבדיקות יכולת כלכלית, בדיקת עבר פלילי ובדיקות אמינות.

נשמח שתצרו קשר עוד היום,
טל': 03-9666518
ההגנה 13 קומה 8 , ראשון לציון

contact us
Call Now!