רישום פלילי
But a thorough background check

בדיקת רישום פלילי של עובד

עולם המתחזים התקדם מאוד בעזור האחרון, אנשים מזייפים ומשקרים על זהותם, ועולם העקיצות הפיננסי עולה לחדשות בתדירות יותר גדולה מתמיד. הם נמצאים בכל מקום: בטינדר, ברשתות החברתיות וחברות, והנזק שהם גורמים הוא עצום.
בארצות הברית בדיקות רקע למועמדים לעבודה הן חובה, בארץ הן בגדר בחירה.  בדיקת רקע יכולה להיות יעילה מאוד גם מבלי לחדור לפרטיות המועמד לעבודה. בניגוד לבדיקת רקע לשוכרים, Background check for candidates לעבודה לא חייבת לכלול בדיקת יכולת כלכלית.

איזה סוג בדיקת רקע כדאי להריץ על מועמד לעבודה?

התשובה מתחלקת ל2: הבדיקה הכללית שאתם חייבים להריץ והבדיקה המותאמת אישית לעסק שלכם.

ברמה הכללית: חשוב שתבינו שעובד בעל עבר פלילי יכול לגרום נזק רב לעסק שלכם. על כן, בדיקת תיק פלילי יכולה להיות רלוונטית לכל עסק- תוכלו לדעת האם קיים לעובד עבר פלילי, מה הוא אותו עבר פלילי וכמובן האם אותו תיק פלילי יכול לסכן את העסק שלכם.

ברמה הפרטית: עסקים שונים הם כמו אנשים- בעלי צרכים שונים על כן, בהתאם לדרישות העסק וכמו כן לרמת התפקיד. במידה ועסק מגייס עובד למשרת מנהל, מן הסתם שהבדיקות אותם נרצה לבדוק יהיו עמוקות יותר מבדיקות לתפקיד זוטר בחברה.

כמו כן, תפקידים שאנחנו מסתמכים עליהם שיהיה להם ידע מסוים חשובים גם הם ועל כן נרצה לבדוק בדיקת כשירות לעובדים או בדיקת קורות חיים.

במידה והעסק שלנו עוסק בנושאים רגישים כמו: ביטחון, רפואה וכדומה נרצה לבצע בדיקות ברמה המעמיקה ביותר האפשרית, זאת בכדי לוודא כי לקוחותינו והעסק שלנו נמצאים בידיים הטובות ביותר.

המטרה היא להקטין את הסיכון למינימום האפשרי:

את תופעת המתחזים כנראה לא ניתן לעזור, אך אפשר לנקוט בהליכים האפשריים כדי לצמצם את הסיכוי שהעסק שלך יפגע בצורה משמעותית.

ברוב המקרים אנשים שהתחזו בעבר יתחזו גם בעתיד, כך שבדיקת רקע אחת תוכל לצמצם את הסיכוי שהעסק שלכם יפגע בצורה משמעותית.

בדיקת רקע לעובדים קיימים בארגון

אם אתם מרגישים שהעובדים בארגון שלכם חשודים בעיניכם בגלל סיבה כזו או אחרת, תוכלו לבצע בדיקת רקע על עובדים קיימים כדי לוודא שחלילה לא תהיה פגיעה בעסק שלכם או לעצור את הפגיעה בארגון במידה והיא קיימת. ברוב המקרים חשוב להימנע מביצוע בדיקת פוליגרף היות והדבר לא בהכרח אמין, וכמו כן יכול לפגוע ביחסי העובד- מעסיק. בדיקת רקע אחת יכולה לחשוף מידע רב יותר ומהימן יותר מהמידע שיתגלה בבדיקת פוליגרף וכמובן ישמור על רוח היחסים בין העובד למעביד בצורה טובה יותר.

האם לספר לעובדים שאנחנו מבצעים בדיקות רקע?

ברוב המקרים נהוג לספר לעובדים על קיום בדיקות הרקע טרם ההעסקתם, ניתן להכניס זאת בחוזה או בדף הודעה לפני הראיון עבודה. כמו כן, הודעה כללית תספיק כדי להודיע לעובדים שאתם מקיימים בדיקות. במידה והמועמדים לעבודה מסרבים לבצע בדיקות עליהם -אפשר לראות זאת כדגל אדום וכסימן שהם מסתירים מידע חשוב.

אנו בחברת בקגראונד מתמחים בבדיקות רקע בניהם בדיקת רקע למועמדים לעבודה, בדיקת עבר פיננסי, בדיקת מהימנות ואמינות, בדיקות מתחזים לעסקים ועוד.

נשמח לבצע התקשרות עסקית עמכם ולוודא כי אתם מעסיקים את המועמדים הטובים ביותר לעבודה.

לשיחת ייעוץ חינם חייגו: 03-9666518
ההגנה 13 קומה 8 , ראשון לציון

contact us
Call Now!