בדיקת שוכרים

בדיקת שוכרים

כל בעל דירה או נכס מסחרי יודע שהסיוט הכי גדול מבחינתו הוא שוכר בעייתי. מה זה 'שוכר בעייתי'? ובכן לענייננו יש כמה תרחישים והם: שוכר שלא משלם דמי שכירות, שוכר שגורם נזק לנכס או לרכוש הציבורי, שוכר אלים כלפי בעל הדירה והשכנים או שוכר שמסרב להתפנות למרות שפג החוזה שלו.

איך נמנעים משוכר בעייתי?

מאחר שבמרבית המקרים חוזה שכירות נחתם אחרי היכרות שטחית והתרשמות ראשונית של בעל הנכס, אין אפשרות לזהות בוודאות מוחלטת מי יהיה בעתיד 'שוכר בעייתי'. אבל בהחלט ניתן לצמצם מאוד את האפשרות על ידי זיהוי של שוכרים שקיימת סבירות גבוהה שיהפכו ל'שוכרים בעייתיים'.

חוקי הגנת הדייר בישראל יחסית קשוחים ומרגע ששוכר תופס חזקה בדירה קשה מאוד לפנות אותו. גם אם השוכר ביצע הפרות מהותיות בחוזה בעל הנכס אינו רשאי לפנות את השוכר בעצמו ללא צו של בית משפט וכל הליך משפטי אורך זמן ועולה כסף. מכאן שעדיף לסלק כמה שיותר ספקות מבעוד מועד והדרך לעשות זאת היא באמצעות בדיקת רקע. זה בדיוק השירות שחברת BackGround מספקת. בדיקות הרקע של BackGround הנוגעות לשוכרים בוחנות שני אספקטים מרכזיים – היכולת שלו לעמוד בתשלומי השכירות והרקע האישי שלו.

בדיקת יכולת כלכלית

הנחת העבודה שאדם שאינו מצוי בחובות ושאין לו היסטוריה של פשיטות רגל או צ'קים חוזרים לא יתקשה לעמוד בחוזה השכירות. לכן, תיבדק ההיסטוריה הפיננסית של השוכר הפוטנציאלי. תיערך 'בדיקת פשיטת רגל', 'בדיקת רישום תיקים בהוצאה לפועל' ו'בדיקת אשראי'. על סמך תוצאות אלו תגובש המלצה לבעל הנכס.

בדיקת רקע ורישום פלילי

כאמור, החשש הנפוץ השני אצל הרבה בעלי נכסים הוא שוכר אלים או סרבן. בהקשר הזה השירות ש- BackGround מציעה כולל בדיקת רקע מקיפה הבוחנת אם לשוכר המיועד יש רישום פלילי או משטרתי או היסטוריה של אלימות על רקע פלילי. כחלק מבדיקת הרקע ייבדקו, במקרה הצורך, גם הקשרים החברתיים והמשפחתיים שלו. בסוף הבדיקה תתבצע הערכת מסוכנות והמסקנות וההמלצות יועברו לבעל הנכס.

צור קשר עוד היום לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים: 03-9666518

פנו אלינו!
חייג עכשיו!