BackGround - המרכז הישראלי לבדיקות רקע, מבחני אמינות ומהימנות בקבלה לעבודה

 

מדוע חשוב כל כך לבצע בדיקת רקע על אדם במיוחד אם הוא קרוב אליך או אל הנכס שברשותך.

בדיקת שוכרים הינה בדיקה הכרחית לפני שמתקשרים עם שוכר פוטנציאלי.

לעיתים, אדם בפגישה ראשונה יכול להצטייר כאדם מסביר פנים ונעים הליכות אשר לא יעלה חשד לעבר בעייתי.

ג'פרי אנדרו זייף את תעודת הזהות שלו כדי לקבל תפקידים בכירים. באחד מתפקידיו עזר לבנות בית חולים ואף לנהל לשכת מסחר. ג'פרי תכנן את קורות חייו באופן מתוחכם כך שלא יהיה ניתן לעלות על זיופיו. הוא זייף את היסטוריית העבודה שלו כדי להתקבל למספר עבודות שדרשו מיומנויות רבות בתחומים שונים ולמשך שנים רבות.

בעל עסק חכם מבין את הצורך לבצע בדיקות רקע ומהימנות תקופתיות לעובדים בחברה. זאת לאור שינויים רבים שעוברים העובדים בחייהם הפרטיים שיכולים להשליך על עבודתם כמו גירושין, בעיות כספיות, אירוע דרמטי בחייהם או סחיטה שהם עוברים.

מעסיקים בד''כ מניחים כי אנשים המבקשים להתקבל לעבודה אינם משקרים בנוגע לקו''ח שלהם. האמת שההפך הוא הנכון.

בדיקת הרקע למועמד היא בד''כ השלב באחרון שמבצע המעסיק כדי להבטיח שההחלטה שהוא מקבל לגבי האדם שברצונו להעסיק הוא אמין ע''מ להימנע מסיכונים מיותרים שיכולים להתרחש בעסק בעקבות אנשים לא מהימנים.

התאמה לעבודה

למעסיקים רבים בדיקות רקע היא דרך בטוחה לוודא את הפרטים שמסר המועמד בקו''ח בתהליכי הגיוס. בשוק תחרותי נוטים המועמדים לרוב ''לעגל פינות'' ולהציג פרטי השכלה או היסטוריה תעסוקתית שונה מהמציאות. כמעביד לעתיד, האם לא תרגיש יותר בטוח בידיעה שהאדם שהעסקת בתפקיד הוא באמת האדם המתאים למשימה?

גניבה במקום העבודה

רוב הגניבות המבוצעות כיום בבתי עסק מבוצעות ע''י עובדים של בית העסק. בדיקת רקע מקיפות על עברו של המועמד הכוללת בדיקת עברו המשפטי ותביעות שבהן השתתף יכולות להעיד על עברו הבעייתי ולמנוע מקרים שכאלו בעתיד.

בחרתם להתקשר עסקית עם חברה כלשהי למטרותיכם וכרגע אתם בטוחים שעשיתם עסקה נהדרת ואתם בדרך לגדול ולהרוויח. אבל מה אם החברה הזו אינה קיימת בפועל? מה אם אחד השותפים או כולם פושטי רגל? מה אם החברה אינה רווחית כפי שתיארו לכם? מה אם החברה הזו מעוניינת בריגול עסקי אחריכם ולא בהתקשרות למטרות עסקיות?
הנזק שייגרם לכם עלול להיות גדול ובלתי הפיך, ולא רק נזק כספי אלא גם פגיעה במוניטין שלכם, חשיפת סודות עסקיים, התחזות ועוד.
מה עושים?
 

מעסיקים רבים, במגזר הפרטי והציבורי, נוטים להעביר את מועמדיהם מבחן אמינות טרם כניסתם לתפקיד ורואים בכלי זה כמדד אינדיקטיבי מספק להעיד על מהימנותו או חוסר מהימנותו, של העובד.
ואולם, הדבר אינו בהכרח כך. מדוע? 

האם כל העובדים או המועמדים שלכם דוברי עברית בלבד? חברתנו מספקת בדיקות רקע ומהימנות גם בערבית, רוסית ואנגלית

ערך מוסף ויתרון גדול בביצוע בדיקות רקע ומהימנות הוא חיפוש ואיתור מידע ברשת בשפות שונות.
כידוע, בארצנו נעשה שימוש במספר שפות עיקריות, בהן: עברית, אנגלית, רוסית, ערבית.
בחברת BackGround ישנם עובדים המתמחים בכלל השפות הללו. חלק מהעובדים אף בעלי ידע ברמת שפת אם בשפות אלו.
בחברה עובדים יוצאי 8200, שב'כ ומערכת הביטחון בכלל, בעלי ידע המקביל לשפת אם בערבית, ותק רב שנים באיסוף מידע רשתי, היכרות מיטבית עם המנטליות הערבית-ישראלית והפלסטינית ועם השימוש ברשת בכלל וברשתות חברתיות בפרט, במגזרים הללו.
כמו כן בחברה עובד בעל שפת אם רוסית וכן עובדים נוספים המתמחים באנגלית ובהקשר זה חשוב להדגיש כי חברתנו מספקת, למספר לקוחות, דוחות באנגלית (בהתאם לדרישתם).
היכרות מעמיקה עם שפה ומנטליות, בדגש על אלו הרוסית והערבית – הוא דבר שאינו נפוץ בד'כ בקרב חברות לבדיקות רקע

 

היבט חשוב מאד ואף קריטי בתחום מהימנות עובדים, הוא עריכת בדיקות מהימנות תקופתיות בארגון. וזהו שירות נוסף שמספקת חברת BackGround.
מדוע מדובר בהיבט חיוני?
מכיוון שמחזור חייו של עובד בארגון, באופן טבעי, מושפע משינויים שחלים אצלו כבן אדם. דוגמת שינויים ב: סטטוס משפחתי; מצב כלכלי; מצב בריאותי; חברה שסובבת את העובד; אירועים בעלי היבט משפטי/חוקי/פלילי ועוד...
בדיקת מהימנות תקופתית – שמומלצת לביצוע אחת לשנתיים – יכולה לאתר

 

בדיקות הרקע ואימות נתונים כלכליים, פליליים ואישיים הינם השלבים הראשונים בלבד בבחינת מהימנותו של אדם. השלב הבא בתהליך הוא אינטגרצייה בין כלל המידע שהתקבל וגיבוש תמונה ראשונית.
עם זאת, תהליך אישור המהימנות אינו יכול להתבסס אך ורק על מאגרי מידע ברשת ומידע פומבי ככלל, שכן, אופיו של מידע פומבי, הוא כזה שלעתים ניתן לשלוט עליו (בחירה לפרסם אותו או לא לפרסם). לפיכך, בכדי להגיע למידע נוסף אודות מהימנות האדם יש צורך לערוך בדיקות נוספות אודותיו.
במסגרת השירות המעמיק והמקיף שמספקת חברת
Background מבוצעים גם מבחני אמינות לנבדק, שמספקים אינדיקצייה באשר לאמיתות המידע האישי עליו מעיד הנבדק.
זאת ועוד,

בדיקות מהימנות - חשיבות ובסיס להתקשרות עסקית

מהימנות עובדים היא הבסיס לעבודתו התקינה של כל ארגון, חברה ובית עסק. זוהי נישה ייחודית בתחום מהימנות אנשים ככלל, שכן, מהימנות בסיסית בין אנשים מהווה את הבסיס להתקשרות כלשהי ביניהם. על אחת כמה וכמה התקשרות עסקית או אחרת שמניבה רווח מכל סוג שהוא.
על בסיס עיקרון זה, חברתנו
 מספקת שירות מקיף מקצועי ומעמיק שנועד לוודא את מהימנות העובד/האדם

החברה מספקת שירותי מהימנות עבור מועמדים לעבודה, עובדים פעילים, שוכרי דירות ונוספים.
שירותי
BackGround כוללים מגוון פעולות שנועדו לוודא את מהימנות האדם אתו ברצונכם לעבוד, לערוך עסקה או התקשרות כלשהי.
כאמור, החברה עורכת בדיקות רקע אודות מועמדים לתעסוקה, שוכרי דירות ואחרים.