איזה מידע ניתן לקבל בבדיקות רקע?

בדיקות רקע מקיפות למועמדים חושפות מידע חשוב שיכול להיות שימושי למעסיקים המחפשים אחר העובדים הטובים ביותר עבור הארגון או החברה שלהם. באמצעות בדיקות רקע ניתן לקבל מידע אודות עברו המשפטי של המועמד הפוטנציאלי, יחד עם בדיקת אימות זהות על מנת לוודא שהוא אכן מי שהוא טוען שהוא. מרכיב חשוב נוסף בבדיקות הרקע הינו בדיקות פיננסיות שיכולות לסייע בבדיקת המועמד המתאים בייחוד למשרות ייעודיות הנוגעות לכספים.

כל העסקה חדשה של מועמד מציעה הזדמנות חדשה להגדלת ההכנסות של החברה, אולם כל אדם חדש שנוסף לארגון או לחברה טומנים בחובם גם סיכון עסקי חדש. ביצוע בדיקות רקע במהלך תהליך המיון טרם ההעסקה יכול לסייע במידה לא מבוטלת לאשש את ההחלטה העסקית של המעסיק ויכול לתרום לשמירת רווחיות החברה או הארגון.

מה מופיע בבדיקת רקע תעסוקתית?

לעיתים קרובות מעסיקים שומעים אודות מושג 'בדיקות הרקע', אולם אינם באמת יודעים בפועל מה היא כוללת בתוכה. התשובה הפשוטה היא שזה תלוי בסוג בדיקת הרקע וסעיפי הבדיקה של המזמין, מאחר שישנם נתונים שונים ומידע מגוון שיש ביכולתה להציג.

באופן כללי, בדיקות הרקע הבסיסיות בטרם העסקה כוללות בדיקת אימות זהות, אימות היסטוריה תעסוקתית, בדיקות פיננסיות, אימות השכלה וכישורים מקצועיים ומידע נוסף.

בבדיקות הרקע נאסף מידע רב ומגוון שנועד להעריך את אופיו של המועמד ולסייע למעסיק ולארגון להימנע מהעסקה של מועמד שאינו מתאים.

ממה מורכבת בדיקת רקע תעסוקתית?

למרות שכאמור ישנם סוגים רבים ושונים של בדיקות רקע, בדיקות הרקע תעסוקתיות למועמדים פוטנציאליים כוללות בתוכן 3 סוגי בדיקות עיקריות.

אימות זהות

באמצעות חיפוש במאגרי מידע נרחבים בודקת האם מספר תעודת הזהות או הדרכון שסיפק המועמד תקפים או לא ולמי הוא שייך.

בדיקות פיננסיות

ניתן לבצע בדיקות פיננסיות עבור מועמדים שיספקו תמונת מצב רחבה יותר אודות המועמד והסיכון הניבט האפשרי ממועמד בעל תמונה פיננסית בעייתית, בייחוד עבור משרות פוטנציאליות שכוללות שימוש או מגע בכספים או עניינים פיננסיים, ולכן ראוי שעניין זה ייבדק.

בבדיקות הפיננסיות ניתן להגיע למידע אודות פשיטות רגל, חשבונות בנק מוגבלים, בדיקות אשראיות מקיפות וכן בדיקות אחרות בהתאם לצרכי הלקוח.

בדיקות משפטיות

המידע המופיע בבדיקות המשפטיות עשוי לסייע בהגנה על החבות או הארגונים על ידי חשיפת תיקים משפטיים ובעייתיים וכן תביעות אפשריות בבית הדיון לעבודה של חברות קודמות בהן הועסק המועמד.

שמירה על בטיחות הארגון או החברה צריכה להיות בראש מעייני המעסיק על מנת שזו תשגשג. ביצוע בדיקות רקע מגנות על החברה, העובדים והלקוחות.

על המעסיקים לנקוט משנה זהירות כאשר הם מעריכים את טיבו והתאמתו של המועמד במשרת העבודה הפוטנציאלית, כמובן בדיקתו של כל מועמד תיעשה בהתאם למשרתו הפוטנציאלית. כל משרה דורשת סוגי בדיקות אחרות

מציאת עובד ישר, אחראי ואמין היא משימה שאיננה פשוטה, אולם תהליך בדיקות הרקע של BackGround מקל על כך. חשוב לקבל החלטות מושכלות יותר עם שירותי בדיקות רקע מקיפות בטרם העסקה על מנת לאשש כי אכן קיבלתם את ההחלטה הנבונה והנכונה ביותר עבור הארגון שלכם.

פנו אלינו!
חייג עכשיו!