בדיקת רקע
מועמדים לעבודה

בדיקות רקע למועמדים חדשים לעבודה

חיפוש אחר מועמד חדש לעבודה יכול להיות משימה ארוכה, מתמשכת ואפילו מייגעת.
לעיתים קרובות, לאחר חיפושים רבים נמצא המועמד המתאים מבחינת כישוריו המקצועיים- אחראי הגיוס ממהרים בגיוסו ובחתימת החוזה הסופי אתו בשל אילוצים כאלה ואחרים. עם זאת, אל לכם למהר ולנהוג בצורה פזיזה, קיימת החובה לבצע טרם העסקה בדיקת רקע!
להלן רשימת הסיבות לכך שחשוב לא רק לך, אלא גם לארגונך וללקוחותיך לבצע בדיקת רקע מקיפה:

עבר משפטי והרשעות פליליות

יש לבדוק את הרשעותיו של המועמד בעבירות פליליות, שכן אלו עלולות להשפיע על ביצועיו במשרתו החדשה. למשל: אם הנך מחפש מועמד לעבודה עם ילדים, לא תרצה לגייס מועמד עם עבר פלילי בגין עבירות תקיפה או עבירות מין. כך גם אם הנך מגייס מועמד לתפקיד פיננסי עם גישה ישירה לכספים- תרצה להימנע ממועמדים עם הרשעות בעבירות גניבה.

צמצם את סיכון חוסר מהימנותו של מועמד חדש

גיוס אנשים חדשים שאינך בטוח בהם ויודע עליהם דבר תמיד טומנת בחובה סיכון.
ביכולתך לצמצם את הסיכון הזה על ידי אימות קו"ח של המועמד, עברו וכן זהותו.
הסר את עננת אי הוודאות באשר למועמד על ידי ביצוע בדיקת רקע מקיפה אודותיו וסינון מועמדים בעלי עבר בעייתי שישפיע לרעה על יכולתם לבצע את תפקידם החדש. למשל: לא תרצו לגייס נהג בעל עבר עשיר של עבירות תנועה ופסילת רישיון.

 1. הכר את המועמד אותו אתה מגייס
  מועמדים חדשים מנסים ככל יכולתם להתקבל לעבודה. הם "מכניסים" את כף הרגל הטובה ביותר קדימה ומראים לכם אך ורק את החלקים והתכונות בעצמם שיהיו מועילים עבור החברה. על ידי ביצוע בדיקת רקע תהיה לך תמונה ברורה וממקיפה של מי אתה מגייס לעבודה. בדיקת הרקע תסייע לכם להבין מי האדם שעומד מולכם באמת וחשוב מכך- אם הוא יהיה תוספת טובה לחברה.
 2. הגן על העובדים, הארגון והלקוחות שלך
  הבנה אמתית של האנשים שהנך מעסיק תסייע לך להגן על החברה ו/או הארגון, העובדים ולקוחותיך.
  מפושעים אלימים ועד עברייני מין, ישנם אנשים המחפשים עבודה שמהווים סיכון עצום בעצם העסקתם. כך, אם תעסיק פושע אלים מבלי לבצע בדיקת רקע אודותיו טרם העסקתו והוא תקף עובד אחר, אתה הוא זה שתישא באחריות לכך.
  בדיקת הרקע תוסיף שכבת הגנה עבורך, עבור ארגונך, עובדיך ולקוחותיך מפני נזק.
 3. אימות השכלה והכשרות מקצועיות
  ביצוע בדיקת רקע היא הזדמנות נהדרת לאמת השכלה או כל הכשרה מקצועית.
  יש לבצע את הבדיקה הזו על מנת לוודא את כנותם של המועמדים, או במקרים מסוימים כי הם מוכשרים באופן חוקי לכהן באותה המשרה שכן בתעשיות מסוימות תארים או הכשרות מקצועיות מסוימות הכרחיים מבחינת החוק לביצועה.
 4. שקט נפשי
  לדעת את מי אתה מעסיק יכול להעניק עבורך שקט נפשי לגבי צירוף אדם נוסף לצוות שלך.
  אחרי הכול, אתה טרוד בדאגות נוספות מלבד לתהות על קנקנו של העובד החדש שהעסקת ולשאול את עצמך אם הוא אדם שהואשם בעבר בגניבה או באלימות.

ביצוע בדיקות רקע מאפשר לך ללמוד ולדעת כמה שיותר על האדם אותו אתה עומד לגייס. לכן, חשוב לעשות את הצעד הנוסף באשר להעסקה של עובד חדש. שיקול דעת מושכל תמיד משתלם!

נשמח שתצרו קשר עוד היום,
טל': 03-9666518
ההגנה 13 קומה 8 , ראשון לציון

פנו אלינו!
חייג עכשיו!