בדיקת רקע

בדיקת רקע לעובדים: לא רק לחברות הביטחוניות

הסיפור של יהונתן אינו חריג: בעלים של חברה קטנה העוסקת בתחום הרפואי, לאחר תקופה הוא גילה כי הוא רואה חיובים חריגים באשראי החברה. העובדת לא הייתה בתפקיד בכיר-אך הספיקה לעשות נזק רב. בדיעבד התברר כי עשתה זאת בעבר- העובדת הסתירה מספר תיקים במשטרה, עבר פלילי שכולל שלל הרשאות משפטיות- בניהם קבלת כסף במרמה, הונאה וגניבה.
יהונתן לא האמין שהעובדת בעלת עבר פלילי ולכן נמנע מביצוע בדיקת רישום פלילי של עובד שהייתה מונעת את כל המצב. למעשה, המקרה של יהונתן אינו יוצא דופן- מעסיקים רבים בוחרים להימנע מבדיקות רקע מה שגורם להם לשלם מחיר רב.

איזה תחומים צריכים בדיקת רקע לעובדים?

בניגוד לדעה הרווחת- אין תחום מסוים שלא כדאי בו לבצע בדיקת רקע לעובדים. למעשה, כל עסק שרוצה להבטיח לעצמו שקט נפשי לא מדובר בתחום ששמור לעסק גדול או קטן, בדיקת רקע הייטק או לא היא משהו שכל עסק חייב לעשות.

מדובר ברמה הבסיסית על שמירה על העסק ומעבר לכך על שמירה על העובדים, לא כל עובד יהיה מעוניין לעבוד לצד עובדים עם רקע פלילי- מעבר לשקט נפשי, בדיקת רקע יכולה להבטיח שמירה על גרעין העובדים ולחסוך לחברה המבצעת בדיקת רקע – זמן וכסף רב.

איזה סוג בדיקת מהימנות עובדים חשוב לעשות?

קיימים מספר סוגים של בדיקות רקע לעובדים שחשוב לשקול, אך הבסיסית ויש שיגידו החשובה מכולן היא בדיקת רישום פלילי של עובד. בדיקה מסוג זה תעניק לכם מידע שרוב האנשים מעדיפים לשמור לעצמם- העבר הפלילי שלהם.

במידה והמועמדים לעבודה בוחרים להסתיר את עברם הפלילי – יכול להיות והעסקתם תצטרך להיחשב מחדש בהתאם לנסיבות. יש להבין כי לא רק עבר פלילי הוא בעייתי אלא גם חובות פיננסים יכולים להוות סיכון. מחקרים מוכיחים שהסיכוי שעובד יגנוב כסף מהחברה גדול יותר אצל עובדים בעלי חובות גדולים לבנק.

בדיקה נוספת שחשוב לבצע היא בדיקת מהימנות ואמינות – בדיקות אלה יגידו האם העובד ביצע עבירה או פעולה כלשהי שחשוב שתדעו ממנה כגון: שימוש בסמים, הטרדות מיניות, גרימת נזק או חבלות, פגיעה ברכוש או באדם, קבלת כסף ועוד.

במידה והמועמד לעבודה ביצע את אחד מהדברים הללו – הדבר עלול להשפיע על רצונכם לגייסו לעבודה ולכן חשוב שתהיו מודעים גם לנתונים אלו.

אנו בחברת בקגראונד מתמחים בבדיקת מהימנות עובדים, בדיקת רישום פלילי של עובד, בדיקת רקע לעובדים ועוד.

במידה ותרצו להבטיח את השקט הנפשי שלכם ולדעת כי העסק שלכם בידיים טובות.

לשיחת ייעוץ חינם חייגו: 03-9666518
ההגנה 13 קומה 8 , ראשון לציון

פנו אלינו!
חייג עכשיו!