אמינות

בדיקות אמינות

סינון ומיון עובדים הינו תהליך בעל חשיבות מאין כמוה טרם ההחלטה על קבלת עובד חדש לארגון ובסופו של דבר הוא זה שייקבע במידה רבה את עתיד הארגון ו/או עתיד החברה כולה בין אם מדובר במשרה זוטרה ובין אם מדובר במשרה בכירה.
העסקה לא נכונה של עובד לא מתאים ולעיתים אף מסוכן מבחינה חברתית עלול לגרום לנזקים בלתי הפיכים לארגון שלעיתים אף עלולים להימשך במשך שנים ארוכות.
כך, עלתה המודעות בשנים האחרונות לתהליך סינון העובדים הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי ואלה החלו בביצוע מבחני אמינות.
מבחני האמינות נועדו לבחון ולאמוד את מידת האמינות של המועמד על מנת שאלה לא ינצלו את גישתם או עמדת כוחם כדי לפגוע בקניינה הרוחני או ברכוש הארגון.
חלק מן המבחנים בודקים את רמת עקביותו של הנבדק בתשובותיו וחלק נועדו לשפוך אור על אמינותו ואמידת מידת יכולתו של הארגון לבטוח במועמד, שכן האמינות היא הבסיס לכל העסקת עובד.

עם זאת, יש לציין כי מבחני האמינות בנויים על "דיווח עצמי". דהיינו, המועמד מצהיר ומעיד על עצמו על הנושאים הנשאלים במבחן. כך, במרבית הפעמים המועמד יצהיר באופן שקרי אודות אירועים בעברו, או אודות תכונותיו האישיות או כישוריו המקצועיים בשל החשש שאלו יגרמו לפסילתו מהמשרה אליה הוא מועמד.
כמו כן, בחלק מהמקרים המועמדים "מתאמנים" על מבחנים אלו מראש (שכן קיים תוכן רב אודות מעבר המבחן ברשת), על אף שהם יודעים כי אילו היו מעידים על פרטיהם הנכונים ככל הנראה לא היו מתקבלים למשרה אליה היו מועמדים. או לחלופין – קיימים מקרים בהם לא דבק רבב באדם הנבחן הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית, אולם אף על פי כן הוא אינו עובר את המבחן בשל לחץ או בשל רצון להותיר רושם עז על הבוחן שעלול להתפרש בצורה לא נכונה.
לכן, מבחני האמינות במרבית המקרים אינם מהווים נתון אמין או מובהק על רמת אמינותו של הנבדק! על מנת לשפוך אור על קורות חייו של הנבדק, כישוריו המקצועיים ואף על אישיותו קיים הצורך והחובה לבצע בדיקת רקע.
בדיקה כזו יכולה להתבצע גם במישור הגלוי וגם במישור הסמוי- לשיקולו של המעסיק. בבדיקה הרקע מתבצע אימות קורות חייו של הנבדק כפי שהצביר עליהם, מידע מפשטי ורישומים פליליים שכן קבלה של מועמד עם עבר פלילי והרשעות קודמות פוגעים בתדמית הארגון ואף בעובדיו.
אנו בחברת BackGround מבצעים את בדיקות הרקע באופן המקיף ביותר וברמה הגבוהה ביותר על מנת לספק עבור המעסיק את מלוא העובדות אודות המועמד כדי שיוכל לקבל את ההחלטות הנכונות באשר להעסקתו. בדיקות אלו הן כלי חשוב וחיוני כדי למנוע העסקה של עובד שאינו תואם את אופי הארגון ואף מסוכן לו. אנו נבדוק ונציג עבורכם את המידע האמתי אודות המועמד, נסיר דאגה מליבכם באשר להעסקתו וחשוב מכך- נוודא כי הנכם מחליטים את ההחלטה נכונה והשקולה ביותר עבור ארגונכם.
אל לכם להסתפק במבחן אמינות בלבד! היעזרו בבדיקת רקע המהווה כלי חשוב ואמין יותר בהעסקת עובד חדש לארגון!

נשמח שתצרו קשר עוד היום,
טל': 03-9666518
ההגנה 13 קומה 8 , ראשון לציון

פנו אלינו!
חייג עכשיו!